Mobilizacja w Polsce? MON: to dezinformacja!

Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje wszelkie informacje o mobilizacji, czy wezwaniach do Wojskowej Komendy Uzupełnień. To fałszywe informacje, których jedynym celem jest szerzenie dezinformacji – komentuje sprawę MON

Mobilizacja w Polsce? MON: to dezinformacja!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 3 marca 2022

Działania dezinformacyjne na terenie Polskich

W ostanim czasie wiele osób w Polsce odebrało fałszywe SMS-y, które mogą być częścią akcji dezinformacyjnej. Rzekomym nadawcą wiadomości jest „Wojskowa Komisja Uzupełnień”, co jest już pierwszym, rażącym błędem, bowiem WKU w Polsce oznaczają Komendy, nie komisje. W wiadomości znajduje się komunikat o obowiązkowym stawiennictwie w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego „na okoliczność mobilizacji I stopnia” – czytamy w wiadomości.

Ministerstwo obrony już zareagowało na te próby dezinformacji twittem z przykładowym screenem wiadomości, jaka trafiała do obywateli polskich. 

 

SMS-y o mobilizacji są fałszywe

Ministerstwo Obrony Narodowej stanowczo odcina się od tego typu wiadomości. „To informacje fałszywe, służące jedynie dezinformacji. Wojsko Polskie nie jest ich autorem” – poinformowano w infografice. Komunikat uzupełniono hasłem „fake news” oraz hashtagiem #włączweryfikację. 

Fałszywe SMS-y. Reaguje Sztab Generalny

Na fałszywe SMSy dotyczące stawiennictwa w WKU zareagował także Sztab Generalny Wojska Polskiego. 

W przypadku otrzymania takiej wiadomości prosimy o kontakt z najbliższą WKU lub Wojewódzkim Sztabem Wojskowym”– napisał Sztab Generalny na twitterze. Numery telefonów do WSzW znajdują się pod adresem https://www.wojsko-polskie.pl/sgwp/wszw/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?
Praca

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?

W trakcie poszukiwania pracy nie ma nic bardziej frustrującego niż milczący telefon. Zdarza się, że wysyłamy kilkanaście, kilkadziesiąt CV do różnych pracodawców i na żaden z nich nie otrzymamy...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!