fb

Mobilizacja w Polsce? MON: to dezinformacja!

Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje wszelkie informacje o mobilizacji, czy wezwaniach do Wojskowej Komendy Uzupełnień. To fałszywe informacje, których jedynym celem jest szerzenie dezinformacji – komentuje sprawę MON

Mobilizacja w Polsce? MON: to dezinformacja!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 3 marca 2022

Działania dezinformacyjne na terenie Polskich

W ostanim czasie wiele osób w Polsce odebrało fałszywe SMS-y, które mogą być częścią akcji dezinformacyjnej. Rzekomym nadawcą wiadomości jest „Wojskowa Komisja Uzupełnień”, co jest już pierwszym, rażącym błędem, bowiem WKU w Polsce oznaczają Komendy, nie komisje. W wiadomości znajduje się komunikat o obowiązkowym stawiennictwie w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego „na okoliczność mobilizacji I stopnia” – czytamy w wiadomości.

Ministerstwo obrony już zareagowało na te próby dezinformacji twittem z przykładowym screenem wiadomości, jaka trafiała do obywateli polskich. 

 

SMS-y o mobilizacji są fałszywe

Ministerstwo Obrony Narodowej stanowczo odcina się od tego typu wiadomości. „To informacje fałszywe, służące jedynie dezinformacji. Wojsko Polskie nie jest ich autorem” – poinformowano w infografice. Komunikat uzupełniono hasłem „fake news” oraz hashtagiem #włączweryfikację. 

Fałszywe SMS-y. Reaguje Sztab Generalny

Na fałszywe SMSy dotyczące stawiennictwa w WKU zareagował także Sztab Generalny Wojska Polskiego. 

W przypadku otrzymania takiej wiadomości prosimy o kontakt z najbliższą WKU lub Wojewódzkim Sztabem Wojskowym”– napisał Sztab Generalny na twitterze. Numery telefonów do WSzW znajdują się pod adresem https://www.wojsko-polskie.pl/sgwp/wszw/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Co to jest przesmyk suwalski?
Aktualności

Co to jest przesmyk suwalski?

Przesmyk Suwalski nazywany także jako „Suwałki Gap” to obecnie jeden z najczęściej wymienianych terminów w kontekście potencjalnego konfliktu na linii NATO-Rosja. Co on oznacza?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!