MON: Program stypendialny dla studentów cywilnych

Program stypendialny dla studentów cywilnych wprowadza Ministerstwo Obrony Narodowej. Przewiduje on wsparcie finansowe dla kierunków, których nie ma na uczelniach wojskowych, a które pozwalają na zdobycie kwalifikacji, które są potrzebne w Wojsku Polskim.

MON: Program stypendialny dla studentów cywilnych
  • Michał Górecki
  • /
  • 24 sierpnia 2022

Ile wynosi stypendium wojskowe dla studentów cywilnych?

Zgodnie z decyzją MON wysokość stypendium określono na poziomie połowy uposażenia zawodowego żołnierza szeregowego, Mowa o 2.280 złotych. Oferta resortu obrony narodowej jest skierowana do studentów wszystkich uczelni cywilnych, a także wyższych seminariów duchownych oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.                                                       

Ile zarabia żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej?Ile zarabia żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej?Mikołaj Frączak

Dla kogo stypendium MON?

Pełną listę kierunków cywilnych, których studenci mogą ubiegać się o stypendium, znajdują się m.in. na tej stronie internetowej. Program ten jest adresowany do tych studentów, którzy są zainteresowani powołaniem do służby wojskowej.                                 

Stypendia MON – są limity

Ogólny limit stypendiów dla studentów-kandydatów na żołnierzy zawodowych rozpoczynających studia w roku akademickim 2022/2023 określono na poziomie 50 osób i dotyczy on wyłącznie kierunków studiów prowadzonych na uczelniach innych niż uczelnie wojskowe, zatem nie mogą z tej puli skorzystać cywilni studenci WAT, AMW, ASzWoj, AWL oraz LAW” – czytamy w oficjalnych komunikatach.

Niestety w tym przypadku, trzeba szybko podejmować decyzję. Termin składania wniosków mija już 31 sierpnia 2022 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!