Na Podlasiu wciąż przypadki przemytu nielegalnych migrantów

Granicę polsko-białoruską w dalszym ciągu próbują przekraczać nielegalni migranci – wynika z policyjnych raportów. Kilka dni temu policjanci z Sokółki zatrzymali 20-letnią mieszkankę Mazowsza, która jechała po czterech obywateli Kuby.

Na Podlasiu wciąż przypadki przemytu nielegalnych migrantów
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 marca 2022

Przewóz nielegalnych migrantów. Przybywają z Białorusi

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce (Podlaskie) zatrzymali kilka dni temu do kontroli mitsubishi zarejestrowane w Warszawie. Rzecz działa się w pobliżu miejscowości Poniatowicze. Za kółkiem siedziała 20-letnia kobieta, mieszkanka Mazowsza. Od samego początku, to co mówiła policjantom, nie do końca się zgadzało. 

Nielegalni migranci na polsko-białoruskiej granicy 2022

W tym przypadku kobieta najpierw tłumaczyła, że jedzie do sklepu, a potem, że zamierza dowieźć leki migrantom. Funkcjonariusze szybko zweryfikowali jej wersję. Ani zakupów, ani leków nie posiadała ze sobą. Okazało się, że 20-latka jechała w pobliże granicy, by odebrać stamtąd czterech obywateli Kuby. Wiadomo, że przekroczyli oni w sposób nielegalny granicę państwową i przeszli z terytorium Białorusi do Polski. 

W tej sytuacji 20-latka została zatrzymana. Trafiła do policyjnego aresztu, z kolei jej samochód został odstawiony na strzeżony parking. 

Organizatorzy nielegalnego przerzutu migrantów aresztowaniOrganizatorzy nielegalnego przerzutu migrantów aresztowaniMartyna Kowalska

Jaka kara za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy?

Następnego dnia, mieszkanka Mazowsza usłyszała zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwa. W polskim prawie jest to przestępstwo, za którego popełnienie można spędzić nawet osiem lat w więzieniu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!