PILNE! Minister Zdrowia: Nauka zdalna jeszcze przed świętami!

17 grudnia 2021 roku dzieci po raz ostatni pójdą do szkoły w tym roku – wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Do szkół powrócą dopiero 10 stycznia. Nie będzie to jednak czas całkowicie bez nauki!

PILNE! Minister Zdrowia: Nauka zdalna jeszcze przed świętami!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 grudnia 2021

Nauka zdalna jeszcze w 2021 roku

Uczniowie szkół podstawowych i średnich będą skierowani na nauczanie zdalne jeszcze w 2021 roku – wynika z informacji przedstawionej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Chcemy wykorzystać okres ferii do tego, żeby nieco wydłużyć okres nieobecności dzieci w szkołach. Od 20 do 23 grudnia oraz w okolicach święta trzech króli nauka będzie zdalna. 10 stycznia uczniowie powrócą do normalnego trybu szkolnego” - powiedział. 

To oznacza, że od poniedziałku, 20 grudnia do czwartku 23 grudnia lekcje będą odbywały się zdalnie, czyli na identycznych zasadach jak w czasie trzeciej fali pandemii. 

Początek 2022 roku na nauczaniu zdalnym

Pierwsze dni stycznia również będą objęte nauczaniem zdalnym. Uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek 10 stycznia. W okolicach święta Trzech Króli (6.01) w dni, w które normalnie miały odbywać się zajęcia, lekcje prowadzone będą również w trybie zdalnym. 

Pełzający szkolny lockdown?

Choć rząd nie wprowadził w tym roku szkolnym obligatoryjnych zajęć zdalnych, wielu uczniów musiało powrócić do nauki za pośrednictwem komputera i internetu. Działo się tak wówczas, kiedy całe klasy kierowane były na kwarantanny w związku z kontaktem z zakażonym uczniem lub nauczycielem. Teraz nauka zdalna będzie obowiązywała wszystkich, bez wyjątku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!