Nie pomagaj Rosji. Co możesz zrobić, by Polska była bezpieczna?

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, jak pomóc? Realizując tych 5 zasad bezpieczeństwa! To takie proste, a może wpłynąć REALNIE na nasze bezpieczeństwo.

Nie pomagaj Rosji. Co możesz zrobić, by Polska była bezpieczna?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 lutego 2022

Bądźmy świadomi

W tym trudnym czasie działajmy RAZEM.

Nie walczymy militarnie

ale możemy przeciwstawić się agresorowi 

w bardzo prosty sposób:

  1. Nie publikujmy i nie udostępniajmy informacji krytykujących działania wojska i nie informujmy o jego brakach. Jeśli mamy taką potrzebę, skontaktujmy się bezpośrednio z tymi, dla których te informacje mogą być istotne.
  2. Nie przekazujmy dalej niewiarygodnych informacji, które w czasach pokoju wydałyby się nam irracjonalne. Najpierw zweryfikujmy ich prawdziwość u źródła. Nawet jeśli przekazują nam je bliscy, rodzina, znajomi, media.
  3. Nie przekazujmy dalej informacji, które zmuszają do natychmiastowego działania podyktowanego strachem, niepokojem, które wywołują panikę. Produkowanie takich sensacji to TYPOWE działanie cyberprzestępców.
  4. Nie wrzucajmy i nie udostępniajmy w sieci filmików i zdjęć, których pochodzenia nie znamy, które ktoś wrzucił na swoją tablicę. Internet zalewają zdjęcia i filmy sprzed lat, ale które działają na naszą wyobraźnię i emocje.
  5. I najważniejsze! Nie publikuj i nie udostępniaj zdjęć, filmików i opisów mogących identyfikować miejsca pobytu wojsk, ilości i rodzaj formacji, numery rejestracyjne pojazdów wojskowych, znaki taktyczne, kolumny transportowe wojska. Nie pomagaj  agresorowi w identyfikacji rozlokowania ilości i rodzajów wojsk, nie wskazuj ich celów.

Trzymając się tych pięciu bardzo prostych kroków, które tak naprawdę nic nas nie kosztują, wpływamy REALNIE na bezpieczeństwo nasze i całej Polski.

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, jak pomóc?Właśnie tak! Realizując tych 5 zasad bezpieczeństwa!

Zastanawiasz się, jak możesz zabezpieczyć swoją organizację, firmę przed cyberatakami, hakerami, którzy mogą chcieć zdestabilizować Twoją działalność?

Odpowiedzi możesz znaleźć w SECURITY MAGAZINE

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!