Nowa odsłona programu „Mój prąd”. Więcej pieniędzy do wzięcia

Właśnie rusza nowa odsłona programu "Mój prąd".

Nowa odsłona programu „Mój prąd”. Więcej pieniędzy do wzięcia
  • Anna Malinowska
  • /
  • 15 grudnia 2022

Dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznej, magazynów ciepła, systemów zarządzania energią oraz magazynów energii elektrycznej. Na to wszystko można otrzymać dofinansowanie w ramach odświeżonego programu „Mój prąd”.

Pieniądze mogą otrzymać ci, którzy do tej pory nie korzystali z programu jak i ci, którzy już brali udział w poprzednich naborach.

Dotacja „Mój prąd”. Na co?

Dotacja będzie przeznaczona na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, domowego magazynu energii lub ciepła. Nowy nabór rusza 15 grudnia. Kwoty finansowania będą wyższe niż wcześniej. Maksymalnie będzie to 31 tys. zł dotacji na inwestycje, które zwiększą produkcję energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wpłyną na wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej lub ciepła) oraz zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną na terenie Polski.

Dotacja to maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Nie może to być jednak więcej niż:

3 tys. zł w przypadku systemu EMS/HEMS,

5 tys. zł w przypadku magazynów ciepła,

7 tys. zł dopłaty do mikroinstalacji PV,

16 tys. zł do magazynu energii.

Jeśli więc właściciel nieruchomości zakupi panele, magazyn energii, magazyn ciepła, a także system zarządzania energią, będzie mógł otrzymać nawet 31 tys. zł dofinansowania z programu "Mój prąd".

Wnioski można składać aż do 31 marca 2023 lub do wyczerpania dostępnej puli środków. Nabór prowadzony jest wyłączenie w formie elektronicznej. Wnioski papierowe nie będą rozpatrywane.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!