Nowe trendy konsumenckie w opinii eksperta z Salonów Agata: odbiór mebli w automatach paczkowych

Wielkogabarytowe meble z odbiorem w automacie paczkowym? To możliwe: w Polsce już działają samoobsługowe lockersy, które umożliwiają odbiór zamówionego online towaru, i to przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Zainteresowaliśmy Cię? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odebrać nowy narożnik lub materac ze skrytki w automacie.

Nowe trendy konsumenckie w opinii eksperta z Salonów Agata: odbiór mebli w automatach paczkowych
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 6 grudnia 2022

Polacy robią zakupy online!

Z najnowszego raportu „E-commerce w Polsce 2022” przygotowanego przez firmę Gemius we współpracy z Polskimi Badaniami Internetu oraz IAB Polska wynika, że 77% internautów kupuje online. Dlaczego? Respondenci wskazywali głównie na całodobową dostępność sklepów internetowych i doceniali brak konieczności jechania do sklepu stacjonarnego. Nie bez znaczenia jest dla nich kwestia ekologii i wpływ formy dostawy towarów na środowisko naturalne. Aż 97% społeczeństwa biorącego udział w ankiecie organizowanej przez Colliers pod koniec 2021 r. przyznało, że do odbioru zamówionych przesyłek wybiera automaty paczkowe: więcej paczek dostarczonych do jednego miejsca to mniejszy ślad węglowy uwalniany do atmosfery.

Polska liderem na rynku automatów paczkowych

Dynamiczny rozwój branży e-commerce miał bezpośredni związek ze światową pandemią, która to z kolei otwarła ścieżkę rozwoju automatom paczkowym – tym bardziej że w lutym br. weszła w życie nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę, która zamknęła sklepom możliwość działania jako placówka pocztowa. Tymczasem jak wiadomo, maszyny wydają paczki niezależnie od dni wolnych, a zatem również w niedziele i dni świąteczne.

Obecnie Polska znajduje się w pierwszej piątce krajów z Unii Europejskiej z największą liczbą punktów odbioru na osobę. Według wspomnianego raportu Colliers działa u nas ok. 20 tys. maszyn wydających paczki, a ten trend stale wzrasta.

A co kupujemy online? Do najczęściej kupowanych kategorii produktów zaliczają się odzież, akcesoria i dodatki (79%) oraz obuwie (66%). Wśród planowanych zakupów internautów wskazano m.in. meble i elementy wystroju wnętrz (33%). O ile jednak małe przedmioty z łatwością mieszczą się do skrytek wszystkich dostępnych na rynku automatów, o tyle trudno wyobrazić sobie umieszczone w nich wielkogabarytowe meble.

Pionierska forma odbioru wielkogabarytowych zakupów

… A jednak znaleziono rozwiązanie na tego typu zakupy. Nowe urządzenia znajdujące się przy wybranych Salonach Agata zdobywają pozytywne opinie – nie bez powodu! Jak to działa?

Kupujący na etapie składania zamówienia w koszyku jako sposób dostawy wybiera Megasktytkę. System informatyczny na podstawie wymiarów towaru sam wykrywa, do której skrytki skierować zamówienie. Dalsze czynności wyglądają podobnie jak znany wszystkim schemat: po umieszczeniu przedmiotu w urządzeniu klient otrzymuje powiadomienie SMS z kodem odbioru. Na odbiór towaru ma 48 godzin, i może to zrobić w dowolnym dniu (również w niedziele i święta), o każdej porze dnia, ponieważ urządzenia działają całodobowo.

Tym, co wyróżnia Megaskrytki od innych tego typu automatów, jest gabaryt urządzeń: największa skrytka pomieści nawet materac czy narożnik. Wielkogabarytowy towar umieszcza się na specjalnym wózku na kółkach, aby ułatwić kupującemu transport mebla do własnego pojazdu. W przypadku innych, nieco mniejszych paczek, kupujący może skorzystać z jednego z kilku wózków czekających na niego pod specjalną wiatą.

W ostatnich latach zainteresowanie obszarem e-commerce stale wzrasta, a klient sam chce dokonywać wyboru, kiedy i jak odebrać zamówione produkty. Naszym zadaniem jest wspierać go w tych wyborach – mówi ekspert z Salonów Agata.

Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. Od teraz możesz odebrać nowy narożnik nawet w sobotę w godzinach nocnych, aby już w niedzielę gościć bliskich na porannej kawie w świeżo zaaranżowanym salonie. Brzmi zachęcająco, prawda?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!