Nowy rozkład pociągów. Zobacz, co się zmieni

W niedzielę, 13 grudnia 2020 wejdzie w życie nowy rozkład kursowania pociągów. Grudniowa zmiana tabel przyjazdów i odjazdów nie jest przeprowadzana jedynie w Polsce. To moment w którym w większości krajów Europy, przewoźnicy i zarządcy infrastruktury wprowadzają tzw. nowy roczny kolejowy rozkład jazdy.

Nowy rozkład pociągów. Zobacz, co się zmieni
  • Anna Malinowska
  • /
  • 11 grudnia 2020

Gdzie znajdę zmiany rozkładu jazdy?

Nowe godziny odjazdów i przyjazdów pociągów można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych przewoźników, a także na stronie internetowej zarządcy infrastruktury www.plk-sa.pl. Zmiany powinny już być widoczne także na tablicach na peronach i dworcach. Zgodnie z przepisami plakatowe lub tablicowe rozkłady powinny zostać tam umieszczone z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem

Nowy rozkład jazdy pociągów 2021

Nowy rozkład nie jest dany raz na cały rok. Już teraz wiadomo, że w 2021 roku będzie kilka razy poddany drobnym modyfikacjom. Zarządca infrastruktury kolejowej w Polsce, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe przewidział w przyszłym roku cztery korekty rozkładu jazdy. Są one wprowadzane po to, by dostosować ruch pociągów do prac remontowych na liniach kolejowych. Korekty będą wprowadzane w następujące niedziele:  14 marca, 13 czerwca, 29 sierpnia oraz 7 listopada 2021 r.

Korekta rozkładu jazdy na kolei. Zobacz nowe połączeniaKorekta rozkładu jazdy na kolei. Zobacz nowe połączenia Mikołaj Frączak

Podróż koleją a COVID-19

Jak informuje w komunikacie Urząd Transportu Kolejowego, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 oraz mniejsze zainteresowanie podróżnych przewozami kolejowymi, niektóre z pociągów uwzględnionych w nowym rozkładzie zostanie uruchomionych w terminach późniejszych. Z tego powodu należy dokładnie wczytać się w informacje na rozkładach i sprawdzić dostępność połączenia w dniu, w którym planujemy naszą podróż.

Obecne przepisy nadal nakładają na podróżnych obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Zgodnie z aktualnymi przepisami, co najmniej do 27 grudnia 2020 roku nie przekroczymy pociągiem zewnętrznej granicy Unii Europejskiej

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!