Jak zwrócić grę Cyber Punk 2077?

Kilka lat czekania ogromne nadzieje i wielki zawód, tak można podsumować premierę długo oczekiwanej gry Cyber Punk 2077. Z dnia na dzień, coraz więcej graczy pyta o możliwość zwrócenia gry i odzyskania pieniędzy. Jak wygląda to w praktyce?  

Jak zwrócić grę Cyber Punk 2077?
  • Jan Wróblewski
  • /
  • 15 grudnia 2020

Kto chce odzyskać pieniądze?

Od premiery gry minął niespełna tydzień, jednak już wiadomo, że nie należała ona do specjalnie udanych. Wszystko za sprawą licznych błędów i niedociągnięć widocznych podczas rozgrywki. Szczególnie zawiedzeni mogą się czuć użytkownicy konsol do gier. To właśnie użytkownicy Playstation jako pierwsi zaczęli kontaktować się z Sony, pytając o możliwość zwrócenia gry i odzyskania wydanych na nią pieniędzy.

Czy można zwrócić grę?

Na forach internetowych, których tematyka skupia się wokół gier, możemy przeczytać o pierwszych przypadkach zwrócenia gry przez użytkownika. Jak opisuje jeden z graczy — “Po kilkudziesięciu minutach spędzonych na słuchawce ze wsparciem Sony, udało mi się wywalczyć możliwość oddania gry i odzyskania pieniędzy”. Wpis zadziałał niczym domino, ponieważ inni rozgoryczeni użytkownicy postanowili pójść tym samym tropem. Jak zauważyła część z nich, firma Sony nie robi problemów i przyjmuje zwroty, jednak nie wynika to z chęci bycia miłym dla klienta, a raczej z obowiązującego firmę regulaminu. Można w nim bowiem znaleźć zapis o wyjątkach z wadliwymi treściami, do których zalicza się opisywana sytuacja.

Jak brzmi treść zapisu znajdującego się w regulaminie?

Z zapisu znajdującego się w regulaminie firmy Sony, wynika, że zakup materiałów cyfrowych możemy anulować w ciągu 14 dni od daty transakcji. Zwracając produkt, możemy liczyć również na zwrot pieniędzy, pod warunkiem, że nie rozpoczęliśmy ich pobierania lub przesyłania strumieniowego. Jest o tyle ważne, że uzyskanie zwrotu środków nie jest możliwe w sytuacji, gdy już rozpoczęliśmy pobieranie lub strumieniowe przesyłanie materiałów cyfrowych. Wyjątek stanowią przypadki, gdy wspomniane treści są wadliwe. To właśnie ten ostatni zapis sprawił, że w przypadku cyfrowych wersji (pochodzących od firmy Sony) zwrócenie gry jest stosunkowo proste. 

Jak wygląda sytuacja w przypadku wersji pudełkowej?

W przypadku osób posiadających wydanie pudełkowe sytuacja jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim osoby posiadające fizyczną wersję gry, powinny najpierw spróbować zwrócić ją w sklepie, w którym ją kupili. W przypadku niepowodzenia, twórcy gry proszą nabywców o kontakt pod adresem [email protected]. Deweloperzy obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby umożliwić zwrot gry.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!