Partia popularnego alkoholu wycofana z rynku

Firma Wyborowa S.A. podjęła decyzję o wycofaniu całej, liczącej ponad 20 tys. sztuk butelek partii  Seagram’s Gin. Powodem jest ryzyko, że w pojedynczych sztukach, mogły znaleźć się fragmenty szkła – poinformował producent. Komunikat w tej sprawie zamieszczono także na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Partia popularnego alkoholu wycofana z rynku
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 15 marca 2021

Dlaczego wycofano partię Seagrams?

Według informacji na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego producent zainterweniował po zgłoszeniu od jednego z konsumentów.

Jak wyjaśnia producent, sprawa ma związek z „incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze”, który mógł dotyczyć kilkunastu butelek Seagram’s Gin o pojemności 0,7l. Według spółki Wyborowa S.A. podjęto działania o charakterze prewencyjnym ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu” — napisano w komunikacie.

Numer wycofanej partii

Decyzją producenta, z rynku wycofana została cała partia alkoholu oznaczona numerem seryjnym 21011371. Znajduje się on na dole etykietki znajdującej się z tyłu butelki popularnego ginu.

Jak informuje spółka, decyzją zarządu zostały już uruchomione przewidziane w takiej sytuacji procedury, których celem było ustalenie przyczyn oraz skali problemu. Według producenta opisywana sytuacja dotyczy alkoholu przeznaczonego do sprzedaży wyłącznie na terenie Polski.

Uważaj! Oszuści podszywają się pod fiskusa!Uważaj! Oszuści podszywają się pod fiskusa! Martyna Kowalska

Jak zwrócić towar wycofany z rynku?

Według producenta, o sprawie zostali już poinformowani dystrybutorzy alkoholu oraz odpowiednie instytucje.

Klienci, którzy znajdą butelkę wspomnianego alkoholu z numerem partii produkcyjnej 21011371, proszeni są o (tu cytat): „powstrzymanie się od konsumpcji jej zawartości oraz pilny kontakt z naszą infolinią: 22 5353235 dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9-21 lub o wiadomość na adres e-mail: [email protected]

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że jej organy aktualnie monitorują proces wycofania wspomnianej partii produktu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!