Pieniądze na dziecko mogą przepaść! Zostało niewiele czasu

To już ostatni moment, by aplikować o wsparcie w ramach programu Dobry Start, czyli popularnego 300+. Pieniądze na dziecko mogą przepaść, jeśli nie dopełni się formalności do 30 listopada 2021. To oznacza, że czasu zostało naprawdę bardzo mało!

Pieniądze na dziecko mogą przepaść! Zostało niewiele czasu
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 18 listopada 2021

300 plus 2021 – do kiedy przyjmowane wnioski

Choć rok szkolny rozpoczął się prawie trzy miesiące temu, są rodzice, którzy do tej pory nie wnioskowali o dofinansowanie zakupu wyprawki szkolnej. Część z nich nie zrobiła tego wyłącznie z zapominalstwa. Niektórych być może przeraziła nowa procedura wnioskowania, która odbywa się wyłącznie przez internet. Warto się jej nauczyć bo dokładnie w taki sam sposób procedowane będzie przyznawanie 500+ w przyszłym roku. 

Ważność certyfikatu COVID po trzeciej dawce. Co się zmienia?Ważność certyfikatu COVID po trzeciej dawce. Co się zmienia?Martyna Kowalska

Ile pieniędzy wydało państwo na 300 plus?

Jak informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg - „większość rodziców uczniów uprawnionych do tego świadczenia już otrzymała świadczenia. Do tej pory do rodziców trafiło wsparcie na łączną kwotę 1,28 mld złotych” – wynika z rządowych statystyk”. Nie oznacza to jednak, że o wsparcie zawnioskowali wszyscy uprawnieni. To jest właśnie ten, ostatni moment!

Jak złożyć wniosek o 300 plus

Jedyną drogą wnioskowania o wypłatę 300 plus jest ścieżka elektroniczna. Można to zrobić przez portal informacyjno-usługowy „Empatia”, bankowość elektroniczną oraz Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Przypomnijmy, to właśnie ZUS od 2021 roku jest instytucją odpowiedzialną za wypłatę środków z programu „Dobry Start”. W przyszłym roku podobna zmiana będzie dotyczyła także popularnej „Rodziny 500 plus”. 

Kto może złożyć wniosek o 300 plus? 

Jak informuje ministerstwo rodziny - Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów niebędących na utrzymaniu rodziców – sama osoba ucząca się”. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!