UWAGA! Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy? Czy będzie ważny na wakacje 2022?

Rada Ministrów zdecydowała, że termin na dokonywanie płatności za pomocą bonu turystycznego zostanie przedłużony. Ma on na celu nie tylko wsparcie finansowe polskich rodzin, ale i pomoc branży turystycznej, którą mocno osłabiła pandemia koronawirusa.

UWAGA! Bon turystyczny przedłużony. Do kiedy? Czy będzie ważny na wakacje 2022?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 18 listopada 2021

Bon turystyczny, czyli co?

- Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Na dziecko z niepełnosprawnością – w sumie 1000 zł. Świadczenia nie można wymienić na gotówkę. Rodzic może nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci realizowane na terenie Polski — przypomina rzeczniczka ZUS z Lublina, dodając: — Bon należy uruchomić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Realizując płatność, rodzic podaje numer swojego bonu i jednorazowy kod, który przychodzi SMS-em podczas transakcji. Mapa i lista obiektów realizujących bony znajdują się na stronie bonturystyczny.polska.travel

Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej dowiadujemy się, że w czasie pandemii Program Polski Bon Turystyczny wpłynął pozytywnie na działalność tych firm, które wzięły w nim udział. Skorzystały z niego też podmioty agroturystyczne — niemal na tym samym poziomie, co hotele i pensjonaty. Okazuje się jednak, że masa rodzin choć pobrała bon, to go nie wykorzystała. Zdarzał się też próby nielegalnych sprzedaży bonu.

Bon turystyczny na sprzedaż? Czy to legalne?Bon turystyczny na sprzedaż? Czy to legalne?Mikołaj Frączak

Do kiedy można zrealizować bon?

Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu terminu na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego do 30 września 2022 roku. Początkowo bon miał być ważny tylko do końca marca 2022 roku.

Przy czym istotne jest, że dokonać płatności należy do tego terminu. Kiedy odbędzie się np. sam wypoczynek opłacony bonem to już kolejna sprawa. Wyjaśniamy to w artykule:

 Bon turystyczny również na wakacje 2022 Bon turystyczny również na wakacje 2022Monika Świetlińska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!