Plaga podróbek. Tym razem celnicy odkryli 370 tys. produktów udających oryginały (FILM)

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o odkryciu przez celników ogromnych ilości podrabianej odzieży, okularów i obuwia z Chin, teraz dotarła do nas kolejna wiadomość od celników, którzy zablokowali wjazd do Polski dla… 370 tys. sztuk zabawek, pasków i zapalniczek z nielegalnie naniesionymi logotypami znanych producentów. To już prawdziwa plaga!

Plaga podróbek. Tym razem celnicy odkryli 370 tys. produktów udających oryginały (FILM)
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 września 2022

Stop podróbkom

Lalki, samochodziki, maskotki, figurki znanych postaci z bajek niespełniające wymagań bezpieczeństwa, a w dodatku podróbki, do których prawa mają znane światowe marki. To wszystko w znacznych ilościach znajdowało się w kartonach i jutowych workach zapakowanych na samochód ciężarowy. Towar jechał do nas z zachodu. Konkretnie z portu w Hamburgu. Samochód ciężarowy przewożący podróbki został zatrzymany gdzieś między niemiecką granicą a Poznaniem.

Polskę zalewa fala podróbek? Zobacz co odkryli celnicy z ZamościaPolskę zalewa fala podróbek? Zobacz co odkryli celnicy z ZamościaMartyna Kowalska

Zła dokumentacja, brak oznaczeń CE

Funkcjonariusze z Lubuskiej KAS relacjonują, że w dokumencie wspólnym dla wszystkich przewożonych towarów brakowało m.in. nazw oficjalnych przedstawicieli odpowiedzialnych za wprowadzenie produktów na rynek. Towar trafił do wyjaśnienia. W toku działań celników okazało się, że na zabawkach brakowało oznaczenia CE, nazwy producenta, importera, a nawet informacji, która pozwalałaby zidentyfikować zabawkę lub określić zasady jej prawidłowego użytkowania.

Co dalej z podrobionymi zabawkami?

Celnicy wyjaśniają, że Dalsze losy podróbek zależą od właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych. To oni decydują o wystąpieniu na drogę sądową w celu dochodzenia swoich praw. Sprawcy muszą się liczyć nie tylko z możliwością orzeczenia przez sąd przepadku towaru, ale także karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 2 lat” – napisano w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie Krajowej Administracji Skarbowej”

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!