Rządowa porównywarka cen węgla już działa. 111 firm w dwa dni

111 przedsiębiorców z całego kraju zarejestrowało się w ciągu pierwszych dwóch dni na rządowej porównywarce cen węgla. Portal ma skupiać wyłącznie firmy wpisane na listę „Pośredniczących Podmiotów Węglowych”. Zawiera informacje m.in. o asortymencie, cenie oraz pochodzeniu opału. 

Rządowa porównywarka cen węgla już działa. 111 firm w dwa dni
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 28 września 2022

Porównywarka cen węgla

Wprawdzie rządowa porównywarka cen węgla wystartowała już 26 września 2022 roku, jednak początkowo strona https://cieplo.gov.pl służyła głównie do rejestracji uprawnionych przedsiębiorców. Po dwóch dniach na witrynie przybyło 111 podmiotów oferujących m.in. węgiel, miał, ekogroszek itd. 

Bezpieczni i wiarygodni dostawcy

Jak przekonuje w komunikacie kancelaria premiera, strona zawiera jedynie informacje o bezpiecznych i wiarygodnych dostawcach. Sama wyszukiwarka została pomyślana w taki sposób, by w pierwszej kolejności odnaleźć sprzedawców opału w swoim regionie lub najbliższej okolicy.

W ocenie KPRM porównywarka jest także narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Dzięki rejestracji wzrośnie rozpoznawalność danej firmy w regionie. „Taki sposób prezentowania cen węgla to nowoczesne podejście do sprzedaży: przede wszystkim podkreśla przejrzystość sprzedawcy, pozwala klientowi zaoszczędzić czas, a zarazem pozwala uniknąć nadużyć, oraz niesprawdzonych informacji”– informuje departament odpowiedzialny za cyfryzację w Kancelarii Premiera. 

Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią na konta obywateli?Dodatek węglowy. Kiedy pieniądze trafią na konta obywateli?Michał Górecki

Treści „ustandaryzowane”

Autorzy strony zwracają uwagę, że treści prezentowane na rządowym portalu są ustandaryzowane. Dzięki temu możliwe jest łatwe odnajdywanie potrzebnych informacji. To ukłon w stronę tych konsumentów, którzy nie są biegli w wyszukiwaniu ofert w internecie oraz ocenie wiarygodności ogłoszeniodawców. 

Obowiązek rejestracji na portalu cieplo.gov.pl wynika z przepisów ustawy z dn. 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!