Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze! Sprawdź, jak otrzymać terminal płatniczy za 0 zł

Polacy kochają płatności bezgotówkowe, a z kwartału na kwartał rośnie liczba użytkowników kart płatniczych. Biorąc pod uwagę te dane, dostępność terminala płatniczego w punkcie handlowo-usługowym powinna być dziś nie opcją, lecz standardem. Jakie korzyści osiągniesz, instalując terminal i jak otrzymać go za darmo? Podpowiadamy. 

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze! Sprawdź, jak otrzymać terminal płatniczy za 0 zł
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 4 maja 2022

Jak wynika z danych NBP na koniec grudnia 2021 r. klienci polskich banków mieli w portalach 35,5 mln kart debetowych oraz 5,2 mln kredytowych. Nic w tym dziwnego – płacenie bez udziału banknotów i monet jest dla konsumentów nie tylko szybsze, ale także wygodniejsze i bezpieczniejsze niż używanie gotówki. Jeśli wciąż nie oferujesz kupującym płatności bezgotówkowych, to najlepszy moment, aby to zmienić.

Dlaczego warto sięgnąć po terminal POS?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem korzystania z terminala płatniczego jest dynamiczny wzrost zainteresowana płatnościami bezgotówkowymi. Zdaniem ekspertów w ciągu kolejnych miesięcy i lat trend nie ulegnie zmianie, a karty płatnicze, BLIK i inteligentne urządzenia płatnicze będą powoli wypierać z rynku gotówkę. Jeśli nie dotrzymasz kroku zmianom, możesz stracić nie tylko część zysków, ale także lojalność klientów. A Twoja konkurencja może na tym zyskać.

Sięgając po terminal POS:

  • będziesz postrzegany jako nowoczesny, podążającymi za trendami przedsiębiorca;
  • przyciągniesz do sklepu klientów, którzy nie używają na co dzień gotówki lub korzystają z niej jedynie sporadycznie;
  • przyciągniesz do sklepu osoby, które chcą skorzystać z dodatkowych oferowanych przez terminal usług: wypłaty gotówki z kasy (cash back) czy doładowania telefonu komórkowego w terminalu;
  • zbudujesz przewagę konkurencyjną, zwłaszcza jeśli działasz w branży, w której oferowanie płatności bezgotówkowych nie jest standardem, a Twoi konkurenci nie zdecydowali się dotychczas na taki krok.

Jeśli chcesz w praktyce przetestować, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie płatności bezgotówkowych, eliminując jednocześnie dodatkowe koszty wynikające z korzystania z terminala, dołącz do Programu Polska Bezgotówkowa.

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa został stworzony w celu powszechnienia i promocji obrotu bezgotówkowego. Dołączając do niego, nie poniesiesz kosztów dzierżawy (przez 5 miesięcy) i montażu urządzenia. Przez 5 miesięcy od zawarcia umowy lub do osiągnięcia obrotu w wysokości 42 tys. zł nie zapłacisz także prowizji od transakcji. Aby maksymalnie dostosować funkcjonalności urządzenia do potrzeb swojej firmy, możesz wybrać:

  • tradycyjny terminal stacjonarny dedykowany przedsiębiorcom prowadzącym tradycyjną obsługę kasową. Trwały i niezawodny, działa niezależnie od dostępności sieci mobilnej;
  • terminal mobilny (przenośny). Zdecydowanie mniejszy i lżejszy niż terminal stacjonarny spełni oczekiwania przedsiębiorców świadczących usługi gastronomiczne, kurierskie czy przewozowe. Dzięki wytrzymałej baterii oraz dostępnym metodom komunikacji (w tym poprzez sieć komórkową i Wi-Fi), przenośny terminal zapewnia pełną mobilność, a co za tym idzie – możliwość przyjmowania płatności w dowolnym miejscu i czasie;
  • terminal typu softpos, czyli nowoczesne rozwiązanie o charakterze aplikacji płatniczej. Możesz zainstalować i uruchomić ją na swoim tablecie czy smartfonie (spełniającym określone wymagania techniczne) i poprzez urządzenie pobierać płatności bezgotówkowe. Terminal typu softpos spełni oczekiwania freelancerów oraz przedsiębiorców, którzy świadczą usługi mobilne i/lub pracują w różnych częściach kraju.

Kto może dołączyć do Programu?

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą dołączyć małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki administracji publicznej oraz inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami, o ile przez ostatni rok nie akceptowały płatności kartą (nie miały aktywnej umowy z agentem rozliczeniowym).

Jak wynika z raportu „Zwyczaje płatnicze w Polsce w 2020 r.” zrealizowanego na zlecenie NBP, prawie połowa badanych (47,3 proc.) preferuje bezgotówkową formę regulowania należności. Według ekspertów, płatności bezgotówkowe będą coraz popularniejsze.

Program Polska Bezgotówkowa to unikalne w polskich realiach rozwiązanie, które pozwala w praktyce i bez ryzyka przetestować korzyści, jakie przyniesie firmie wprowadzenie płatności bezgotówkowych.

Dowiedz się więcej: Chcesz akceptować płatności bezgotówkowe w swojej firmie? Sprawdź, jak otrzymać terminal płatniczy za darmo

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!