Powrót do nauki stacjonarnej. Co z feriami zimowymi?

W poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku uczniowie wracają do nauki stacjonarnej – zapowiada resort edukacji. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało również, jak przebiegać będą tegoroczne ferie zimowe. Czy terminy zimowego wypoczynku są zagrożone?

Powrót do nauki stacjonarnej. Co z feriami zimowymi?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 stycznia 2022

Ostatni dzień nauki zdalnej?

Decyzja zapadła. Piątek, 7 stycznia 2022 roku jest ostatnim dniem nauki zdalnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – zdecydowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. To oznacza, że w poniedziałek 10 stycznia, uczniowie powrócą do szkolnych ławek. 

Warto jednak pamiętać, że w każdym momencie, kiedy będzie to uzasadnione bezpieczeństwem sanitarnym, do nauki z domów mogą zostać skierowane całe klasy. Jest to możliwe, jeśli w danym oddziale pojawi się np. choćby jeden przypadek zachorowania na koronawirusa.

Decyzja zapadła. Ważność paszportów covidowych będzie skrócona!Decyzja zapadła. Ważność paszportów covidowych będzie skrócona!Anna Malinowska

Nauka nadal w reżimie sanitarnym

Ministerstwo Edukacji i Nauki podtrzymuje jednak, że zajęcia szkolne będą musiały odbywać się w dotychczasowym reżimie sanitarnym. Jak uzasadnia resort, to ważne, aby nauka mimo trwającego stanu epidemii nadal odbywała się w tradycyjnym, stacjonarnym trybie.

Zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin”– czytamy w oficjalnym komunikacie MEiN.

Ferie zimowe 2022

Niemal pewne jest, że tegoroczne ferie zimowe odbędą się zgodnie z rozpisanym wcześniej planem. To oznacza, że nie powtórzy się sytuacja z 2021 roku, kiedy międzysemestralna przerwa odbyła się w tym samym czasie dla wszystkich województw, z poważnymi ograniczeniami możliwości uczestnictwa w jakimkolwiek wyjeździe na zimowiska, obozy narciarskie, czy rodzinne wycieczki w góry. 

To oznacza, że po okresie nauki zdalnej, uczniowie pięciu województw, wrócą do szkoły tylko na tydzień, po czym udadzą się na dwutygodniowy wypoczynek.

Ferie zimowe 2022 z podziałem na województwa

  • 17-30 stycznia 2022 r.

woj. kujawsko-pomorskie, woj. lubuskie, woj. małopolskie, woj. świętokrzyskie, woj. wielkopolskie

  • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  

woj. podlaskie, woj. warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 

woj. dolnośląskie, woj. mazowieckie, woj. opolskie, woj. zachodniopomorskie

  • 14-27 lutego 2022 r. 

woj. lubelskie, woj. łódzkie, woj. podkarpackie, woj. pomorskie, woj. śląskie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!