fb

Pracownica banku podbierała pieniądze z kont. Ile jej grozi?

Nawet pięć lat więzienia grozi 43-letniej kasjerce z województwa mazowieckiego, która podbierała pieniądze z kont bankowych. Proceder mógłby trwać w najlepsze, gdyby nie czujność jednego z klientów, który skrupulatnie sprawdzał saldo na swoim koncie.

Pracownica banku podbierała pieniądze z kont. Ile jej grozi?
  • Michał Górecki
  • /
  • 14 kwietnia 2022

Znikające pieniądze z kont bankowych

Banki są instytucjami zaufania publicznego. Nie bez przyczyny funkcjonuje powiedzenie „masz to jak w banku”. Niestety, choć w większości przypadków doskonale się ono sprawdza, zdarzają się incydenty spowodowane przez skrajnie nierzetelnych pracowników instytucji finansowych.

Przekonali się i tym klienci jednego z banków na terenie powiatu zwoleńskiego (Mazowieckie). Jeden z nich zorientował się, że nie zgadza się mu saldo na posiadanym rachunku. Po dokładnym sprawdzeniu, bank nie miał wyjścia – zawiadomił prokuraturę. Okazało się, że pieniądze podbierała jedna z pracownic.

Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Michał Górecki

Kradzież środków na koncie

Szybko udało się ustalić, że za sprawą „znikających” pieniędzy z kont bankowych stoi 43-letnia pracownica banku. Jej metoda działania była bardzo prosta. Śledczy podejrzewają, że kradła ona pieniądze, które zdeponowane były na rachunkach klientów banku, w którym pracowała. Co ciekawe, od sierpnia 2019 aż do października 2020 roku bezprawnie wypłacała środki z kont. Były to różne kwoty – informuje policja. Obecnie kobieta jest podejrzewana o to, że właśnie w ten sposób przywłaszczyła sobie przeszło 50 tysięcy złotych. 

Ile grozi za kradzież pieniędzy z konta bankowego?

Jak wynika z komunikatu policji, kobieta nie pracuje już w banku. Dochodzenie zakończyło postawieniem 43-latce 26 zarzutów kradzieży i przedstawieniem aktu oskarżenia. Podejrzewana odmówiła składania wszelkich wyjaśnień w tej sprawie. Teraz stanie przed sądem. Za takie przestępstwo grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja zabezpieczyła mienie byłej kasjerki, na poczet ewentualnych kar.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!