Pracownica banku podbierała pieniądze z kont. Ile jej grozi?

Nawet pięć lat więzienia grozi 43-letniej kasjerce z województwa mazowieckiego, która podbierała pieniądze z kont bankowych. Proceder mógłby trwać w najlepsze, gdyby nie czujność jednego z klientów, który skrupulatnie sprawdzał saldo na swoim koncie.

Pracownica banku podbierała pieniądze z kont. Ile jej grozi?
  • Michał Górecki
  • /
  • 14 kwietnia 2022

Znikające pieniądze z kont bankowych

Banki są instytucjami zaufania publicznego. Nie bez przyczyny funkcjonuje powiedzenie „masz to jak w banku”. Niestety, choć w większości przypadków doskonale się ono sprawdza, zdarzają się incydenty spowodowane przez skrajnie nierzetelnych pracowników instytucji finansowych.

Przekonali się i tym klienci jednego z banków na terenie powiatu zwoleńskiego (Mazowieckie). Jeden z nich zorientował się, że nie zgadza się mu saldo na posiadanym rachunku. Po dokładnym sprawdzeniu, bank nie miał wyjścia – zawiadomił prokuraturę. Okazało się, że pieniądze podbierała jedna z pracownic.

Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Michał Górecki

Kradzież środków na koncie

Szybko udało się ustalić, że za sprawą „znikających” pieniędzy z kont bankowych stoi 43-letnia pracownica banku. Jej metoda działania była bardzo prosta. Śledczy podejrzewają, że kradła ona pieniądze, które zdeponowane były na rachunkach klientów banku, w którym pracowała. Co ciekawe, od sierpnia 2019 aż do października 2020 roku bezprawnie wypłacała środki z kont. Były to różne kwoty – informuje policja. Obecnie kobieta jest podejrzewana o to, że właśnie w ten sposób przywłaszczyła sobie przeszło 50 tysięcy złotych. 

Ile grozi za kradzież pieniędzy z konta bankowego?

Jak wynika z komunikatu policji, kobieta nie pracuje już w banku. Dochodzenie zakończyło postawieniem 43-latce 26 zarzutów kradzieży i przedstawieniem aktu oskarżenia. Podejrzewana odmówiła składania wszelkich wyjaśnień w tej sprawie. Teraz stanie przed sądem. Za takie przestępstwo grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja zabezpieczyła mienie byłej kasjerki, na poczet ewentualnych kar.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!