Problem z programem zdrowego odżywiania dzieci. Przez zdalne lekcje
Owoce dla uczniów mogą trafić m.in. do hospicjów, DPS-ów oraz dla wojska. Realizowany przy udziale „Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa” tzw. „Program dla szkół” jest jedną z ciekawszych propozycji promocji zdrowego i regularnego odżywiania wśród najmłodszych. Uczniowie klas I-V ze szkół biorących udział w tej akcji otrzymują co najmniej 3 razy w tygodniu porcje świeżych warzyw, owoców soków, mleka lub produktów mlecznych. Jak wynika z komunikatu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już wiadomo gdzie trafią te produkty w przypadku całkowitego lockdownu.

- Michał Górecki
- /
- 3 listopada 2020
„Program dla Szkół” a nauka zdalna
Kolejne obostrzenia sanitarne w zakresie edukacji to problem dla dostawców biorących udział w „Programie dla szkół”. Szczególnie po 23 października, kiedy nauką zdalną objęci zostali uczniowie klas czwartych i piątych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do dostawców o „ograniczenie ilości zakupowanych produktów wymaganych do realizacji tego programu i zabezpieczenie zapasów dostaw do klas I-III szkół podstawowych, a także oddziałów przedszkolnych – w przypadku szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi”
Warzywa i owoce dla szkół a lockdown
Pojawia się pytanie co w sytuacji w której zajęcia w danej placówce zostaną całkowicie odwołane z powodu lokalnego zagrożenia epidemicznego, lub co gorsza w przypadku objęcia przez rząd wszystkich uczniów (także klas I-III) nauką zdalną. Jak wynika z komunikatu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała się na taki scenariusz. Na stronach internetowych ARiMR pojawiła się lista innych instytucji do których należy kierować produkty nabyte w ramach programu, a które z powodu lockdownu nie trafią do szkół.
Gdzie trafią owoce i warzywa przeznaczone dla uczniów?
Jak wynika z listy opublikowanej na stronie agencji w przypadku zamknięcia lub zawieszenia działania placówek edukacyjnych, dostawcy powinni przekazać produkty do następujących instytucji
Cytujemy za stroną ARiMR:
- jednostek organizacyjnych, których rejestr prowadzi Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na podstawie art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw oraz chmielu (Dz. U. z 2019 r. poz. 935),
- - szpitali w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295),
- służb mundurowych, np. wojsko, policja itp.,
- domów Pomocy Społecznej,
- hospicjów,
- domów dziecka, rodzin zastępczych itp.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.