Promocje bankowe. Na co uważać?

Promocje bankowe mogą być bardzo dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Na co uważać korzystając z promocji bankowych?

Promocje bankowe. Na co uważać?
  • Michał Górecki
  • /
  • 7 marca 2019

Czy warto korzystać z promocji bankowych?

Promocje bankowe to sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez zbędnego wysiłku. Osoby, które śledzą je na bieżąco i są w stanie tego przypilnować, liczyć mogą na dodatkowy zarobek rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dlatego z pewnością warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Na czym polegają promocje bankowe?

Korzystanie z promocji bankowych wymaga jednak planowania i skrupulatności. Przede wszystkim należy pilnować terminów, jakie banki dają na założenie konta, a potem odpowiednio wykorzystywać kartę kredytową, dokonywać na danym koncie obrotów na określoną sumę. Oczywiście bardzo ważne jest również zamykanie konta w określonym czasie. Dlatego jest to możliwość dorobienia sobie dla dobrze zorganizowanych osób, które mogą poświęcić temu nieco czasu w ciągu tygodnia.

Pomysł na biznes? Sklep internetowy. Zobacz, co musisz wiedzieć

Czasami promocje nie dotyczą kont osobistych, a firmowych albo na przykład lokat lub pożyczek.

Konieczne na koncie transakcje to na przykład płatności kartą dołączoną do konta albo zrobienie zakupów online w sieci lub płatności telefonem. Dobrze jest wszystko sobie zapisywać i żonglować metodami płatności podczas wszystkich codziennych zakupów.

Bieżące śledzenie wszystkich promocji umożliwia korzystanie z portali, które się tym zajmują. To tym bardziej ułatwia wykorzystywanie wszystkich zysków wynikających z bycia klientem danego banku.

Banki najczęściej premiują swoich nowych klientów. To wówczas najlepsza okazja na zyskanie tak cennej reklamy. Dlatego przed wybraniem danej promocji dokładnie sprawdź okres karencji, żeby wiedzieć, czy spełniasz jej warunki i nie poświęcasz czasu na coś, z czego z pewnością nie skorzystasz.

Jak dużo można zarobić na promocjach bankowych?

Wysokość zarobków wynikających z promocji bankowych zależy wyłącznie od Twojej aktywności oraz oczywiście od tego, jakie aktualnie obowiązują. Nie jest to z pewnością zysk pewny i comiesięczny, ale zarobki wahać się mogą w granicach od 50 do 500 złotych. Wymaga to jednak prowadzenia najlepiej zapisków.

Jak bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej

W niektórych promocjach nie uzyskuje się gotówki, ale zamiast tego na przykład bony do jakichś sklepów, często popularnych sieciówek z ubraniami lub elektroniką albo do sklepów spożywczych. Bony lub vouchery ważne są tylko przez określony czas, czasami dość krótki. Gotówka jest najczęściej przelewana na konto. Osoby, które były szczególnie skrupulatne i wykorzystały wszystkie możliwości, w zeszłym roku zyskały nawet ponad 13 tysięcy złotych.

Zarabianie na promocjach bankowych jest jak najbardziej legalne i co więcej, banki same zachęcają do wykorzystywania ich w ten sposób. To dla nich doskonała szansa na reklamę i to przy zaangażowaniu dużo mniejszych środków niż w przypadku tradycyjnego marketingu. Jednak przed przystąpieniem do jakiejkolwiek promocji, nawet jeżeli została Ci ona przez kogoś polecona, nie zapomnij samodzielnie sprawdzić jej regulaminu i wszystkich kruczków, aby na całym przedsięwzięciu nie stracić.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!