Robisz zakupy spożywcze przez internet? Sprawdź towar przy kurierze

Jeśli nie znosisz biegania z koszykiem między półkami i nie masz siły na dźwiganie ciężkich siat to zakupy spożywcze on-line są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Taka forma ma same zalety: oszczędność czasu, wygoda, prostota. Ale o czym należy pamiętać robiąc zakupy spożywcze przez internet? Pamiętaj m.in. o tym, aby sprawdzić towary przy kurierze.

Robisz zakupy spożywcze przez internet? Sprawdź towar przy kurierze
  • Natalia Ryńska
  • /
  • 26 lutego 2019

Udostępniana przez wiele sklepów spożywczych usługa polegająca na możliwości złożenia zamówienia, które zostanie dostarczone w ustalonym przedziale czasu przez kuriera wprost pod drzwi jest bardzo wygodna. Dzisiaj taką możliwość daje już większość dużych sieciowych sklepów, a niektóre marki spożywcze działają tylko on-line.

Konsumenci korzystają z niej coraz częściej. Nie trzeba poświęcać czasu na dojazd do sklepu, stanie w kolejkach, przebieranie produktów i powrót do domu. System lub pracownik kompletujący zamówienie od razu przekazują zamawiającemu informację o braku danego towaru i możliwych substytutach.

Sprawdź także:

Nie trzeba mijać kolejnych sklepowych alejek w poszukiwaniu jednej puszki groszku. W dzisiejszych realiach zakupy spożywcze on-line są to bardzo wygodne. Co ważne, sieci sklepów dbają, by dostarczane w ten sposób produkty były świeże i dotarły do klienta w jak najlepszym stanie. Klient może sobie wybrać dogodny dla siebie przedział godzinowy, dzięki temu ma pewność, że zakupy dotrą do niego np. miedzy godz. 18 a 20. Sklepy wprowadzają też limity wartości zamówienia. Robisz małe zakupy — płacisz za dostawę. Od pewnych kwot dostawa jest już darmowa. Taka forma to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Regulamin sklepu internetowego

Korzystając z tego typu usług warto przejrzeć regulamin, którego zaakceptowanie jest niezbędne do złożenia zamówienia. Każdy sklep ma własne normy. Oczywiście wszystkie postanowienia muszą być zgodne z polskim prawem, ale poszczególne kwestie mogą być regulowane odmiennie. Zwrócenie uwagi na konkretne paragrafy ma szczególne znaczenie przy zmianie sklepu. Konsument przyzwyczajony do zasad poprzednika może mieć przykrą niespodziankę podczas dostawy.

Sklepy zezwalają na różne formy płatności. Niektóre wymagają opłacenia zamówienia z góry, inne pozwalają na rozliczenie u kuriera. Jest to wygodne, gdy na liście zakupów znajdują się produkty sprzedawane na wagę. Nie każdy dostawca wyposażony jest w terminal do płatności kartą. A konieczność wypłacenia pieniędzy z bankomatu wydłuża czas realizacji zamówienia i blokuje kuriera. Dobrze więc wiedzieć, czy nie ma obowiązku płacenia gotówką.

Sprawdź także:

Zwrot lub reklamacja zakupionego towaru

Najważniejszą jednak kwestią jest możliwość zwrotu lub reklamowania zakupionego towaru. Warto poświęcić czas i w obecności dostawcy, przed dokonaniem płatności sprawdzić, czy w przyniesionych przez niego paczkach jest wszystko co to, zamówiliśmy. Jeśli czegoś brakuje, a mimo to produkt ten znajduje się na paragonie, można od razu poprosić o korektę i zmniejszenie kwoty do zapłaty o tę wartość. Można też od razu zwrócić produkty zniszczone, np. jogurty. Dokonanie płatności i podpisanie potwierdzenia odbioru jest równoznaczne z zaakceptowaniem dostarczonych produktów. Ich ewentualna reklamacja będzie wymagała wyprawy do sklepu stacjonarnego. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

EKUZ – jak wyrobić?
ubezpieczenia

EKUZ – jak wyrobić?

Jak wyrobić EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? W opinii ekspertów, w dobie pandemii, bez tego dokumentu lepiej nie podróżować po Europie. Potwierdza on bowiem prawo do bezpłatnej...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!