Sieć stacji paliw w Polsce inwestuje w… publiczne pralkomaty

Czego nie robi się, by przyciągnąć do siebie klientów!? Sieć Circle K wprowadza na swoich stacjach paliw samoobsługowe pralkomaty. Wyposażone w funkcję prania i suszenia urządzenia mają służyć np. zawodowym kierowcom lub turystom podróżującym w kamperach. 

Sieć stacji paliw w Polsce inwestuje w… publiczne pralkomaty
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 17 lutego 2022

Gdzie są pralkomaty?

Zapowiedź sieci stacji paliw ws. „pralkomatów” nie jest tylko obietnicą. Pojawiły się one bowiem już w pierwszych czterech lokalizacjach. W Warszawie tego typu urządzenia działają przy ul. Powstańców Śląskich, a także al. Rodowicza „Anody”. W Krakowie pralkomat można spotkać przy ul. Mogilskiej. Z kolei w Łodzi przy al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Według zapowiedzi inwestora, kolejne urządzenie stanie na budowanej właśnie stacji przy Miejscu Obsługi Podróżnych Kępsko Zachód. 

Pierwsze stacje tankowania wodoru powstaną w Poznaniu i KatowicachPierwsze stacje tankowania wodoru powstaną w Poznaniu i KatowicachAnna Malinowska

Komu potrzebne samoobsługowe pralki na stacji paliw?

Jak tłumaczy sieć stacji paliw w swoim komunikacie prasowym, rozwiązanie to jest wdrażane z myślą o kierowcach, zawodowych, osobach w dłuższych podróżach lub turystach przemierzających kraj kamperami. Pralkomaty sprawdzą się również u osób, które nie posiadają sprzętu w wynajmowanych mieszkaniach i akademikach, czy też w przypadku niespodziewanej awarii domowej pralki” – twierdzi Circle K. 

Jak korzystać z pralkomatu?

Każde z urządzeń, jak na pralkę automatyczną przystało, oferuje trzy programy prania oraz dwa tryby suszenia. Za możliwość skorzystania z pralki trzeba zapłacić przy kasie – może to być gotówka, karta płatnicza lub karta przedpłacona pre-paid. Użytkownicy mogą zabrać ze sobą własne produkty piorące lub zakupić je na stacji. Pralki z funkcją suszenia mają być czynne na stacjach 24 godziny na dobę. 

Pralka na stacji a model convenience

Stawiamy na rozwiązania, które zgodnie z modelem convenience ułatwiają życie, dlatego zdecydowaliśmy na wprowadzenie pierwszych pralkomatów na naszych stacjach. Odwiedzają nas kierowcy zawodowi, osoby podróżujące przez Polskę i Europę i to właśnie z myślą o nich wdrożyliśmy nową usługę. Często w dużych turystycznych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, indywidualni klienci poszukują takich rozwiązań” - twierdzi Renata Timoščik, pełniąca funkcję dyrektora ds. rozwoju oferty sklepowej we wspomnianej sieci. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!