Sprzedawał konsole do gier, których nigdy nie posiadał. Oszukał na ponad 32 tys. złotych

Policja z Jeleniej Góry zatrzymała oszusta, który w internecie oferował sprzedaż konsoli do gier komputerowych, których nigdy nie posiadał. 23-latek zarobił w ten sposób 32 tys. złotych. Teraz może spędzić nawet osiem lat w więzieniu.

Sprzedawał konsole do gier, których nigdy nie posiadał. Oszukał na ponad 32 tys. złotych
  • Michał Górecki
  • /
  • 3 sierpnia 2022

Uwaga na podejrzane oferty

Jeleniogórscy mundurowi dotarli do mieszkańca położonego również na Dolnym Śląsku Lubina, który oszukał kilkanaście osób, oferując konsole do gier „widmo”. Sprzętu nigdy nie posiadał, ale przelewy za zakup nieistniejącego towaru przyjmował. O sprawie poinformowali policję poszkodowani, którzy nie otrzymali zamówionych przedmiotów. 

Policja szacuje, że 23-latek na swoim procederze zarobił przeszło 32-tysiące złotych. Teraz jednak, jedyne co może powiedzieć, to "game over".

Mandaty na przejściach dla pieszych. Wszystko przez radiowóz naszpikowany kamerami.Mandaty na przejściach dla pieszych. Wszystko przez radiowóz naszpikowany kamerami.Anna Malinowska


Seria oszustw w sezonie przedświątecznym

Dotarcie do oszustwa zajęło jednak sporo czasu. Wiadomo, że młody mężczyzna działał przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem, wykorzystując przedświąteczny okres wzmożonych zakupów prezentów. 

Oferta „widmo” mieszkańca Dolnego Śląska polegała na oferowaniu nieistniejących konsoli do gier, które wyceniał między 2,2 tys. a 2,8 tys. złotych. Oferta wielu internetowym klientom wydawała się na tyle kusząca, że zdecydowali się przelać pieniądze za zamówione przedmioty. Mężczyzna nie wywiązywał się jednak z umów, a towary nie dotarły do kontrahentów. 

Jaka kara za oszustwa na zakupach internetowych?

W tej sprawie wirtualny sprzedawca usłyszał już 13 zarzutów. Co ciekawe, młody lubinianin był już w przeszłości notowany przez policję za podobne, bezprawne działania. Cały czas trwa szczegółowe wyjaśnianie tej sprawy. Po skompletowaniu materiału dowodowego 23-latek stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwa grozi mu nawet osiem lat w więzieniu. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!