fb

Strzelał do dzieci z wiatrówki, bo… hałasowały przed szkołą

W rękach policji jest już 32-letni mieszkaniec Legnicy, który strzelał do dzieci z wiatrówki, bo... hałasowały przed szkołą. Mężczyzna zranił w ten sposób szesnastoletnią uczennicę, którą wystrzelony śrut ranił w okolicach oka. Karygodne zachowanie, mężczyzna tłumaczył tym, że biegające przed szkołą dzieci zakłócały jego spokój. Teraz będzie mógł go poszukać za więziennymi murami. 

Strzelał do dzieci z wiatrówki, bo… hałasowały przed szkołą
  • Michał Górecki
  • /
  • 17 czerwca 2021

Nielegalne użycie broni pneumatycznej

Policjanci z Legnicy otrzymali w tym tygodniu informację o strzałach jakie ktoś oddał w okolicach miejscowej szkoły w kierunku przebywających tam dzieci. Policja ustaliła, że w wyniku tych zdarzeń, szesnastoletnia uczennica została ranna w okolicach oka. Z powodu odniesionych obrażeń musiała trafić do szpitala.

Użycie broni pneumatycznej w okolicach szkoły

W wyniku przeprowadzonych działań oraz relacji świadków szybko udało się ustalić miejsce skąd padły strzały. Odwiedzając jedno z wytypowanych mieszkań, drzwi mundurowym otworzył mężczyzna, który trzymał na rękach małe dziecko. Zaprzeczył, że jest w posiadaniu broni pneumatycznej, z której mogły paść strzały w kierunku szkoły. Podejrzenia pojawiły się jednak w momencie, w którym 32-latek nie chciał wpuścić policjantów do swojego mieszkania. 

Policjantom udało się jednak wejść do wnętrza. Znaleźli w nim pięć jednostek broni pneumatycznej. W posiadaniu mężczyzny był także śrut oraz kapsuły CO2. Wiatrówki oraz „amunicja” zostały zabezpieczone do śledztwa.

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?Michał GóreckiKonsekwencje użycia wiatrówki

Sprawa zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Młody legniczanin usłyszał dwa zarzuty. Jeden z nich z nich dotyczył narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do oddania strzałów w okolicach szkoły. 

Trzeba przyznać, że jego wyjaśnienia były kuriozalne. Jak informuje legnicka policja, zatrzymany tłumaczył się tym, że dzieci, które przebywały na podwórku przed szkołą, zakłócały jego spokój i denerwowały go. Wiatrówki użył, aby je… nastraszyć.

Jaka kara za niewłaściwe użycie wiatrówki?

Nieodpowiedzialne zachowanie, które zakończyło się obrażeniami 16-letniej uczennicy, będzie miało swoje dalsze konsekwencje. Za przestępstwo, jakiego się dopuścił, 32-latek może spędzić za kratami nawet trzy lata.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!