System SOS samochodu „wkopał” pijanego kierowcę BMW

System SOS ma informować o wypadkach. Tym razem "wkopał" pijanego kierowcę BMW.

System SOS samochodu „wkopał” pijanego kierowcę BMW
  • Michał Górecki
  • /
  • 22 maja 2019

Pijany kierowca rozbił swoje bmw o latarnię i zasnął. Wtedy aktywował się system SOS, który powiadomił o zdarzeniu centralę BMW. Efekt? Po chwili na miejscu znaleźli się policjanci, którzy stwierdzili u kierujące ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Lublińcu w województwie śląskim. Jak podaje „Gazeta Lubliniecka” „42-letni kierowca nowoczesnego BMW nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z jezdni i rozbił pojazd o przydrożną latarnię, po czy przysnął sobie. Samochód, wyposażony w nowoczesny system bezpieczeństwa, przesłał informację o zdarzeniu do centrali alarmowej BMW, ta z kolei automatycznie poinformowała o zajściu Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które przekazało ją do lublinieckiej komendy policji. Dzięki temu po kilku minutach na miejscu pojawili się policjanci”.

Czytaj też: Czy można pić alkohol "pod chmurką"?

Ci stwierdzili, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę po alkoholu grożą mu 3 lata więzienia. Sam kierowca nie odniósł w wypadku poważniejszych obrażeń.

System SOS montowany jest obecnie w luksusowych samochodach. Po zdarzeniu drogowym system automatycznie powiadamia o nim producenta. Jednocześnie informuje, ile osób znajduje się w samochodzie i jakie są uszkodzenia. Centrala przekazuje wtedy takie informacje do odpowiednich służb.

W system SOS już niedługo będą musiały być wyposażone wszystkie samochody.

Czytaj też:

Wypadek na wakacjach po alkoholu. Co zrobi ubezpieczyciel?

Kupiłeś Ferrari? No to masz kłopot. Wybrane modele mają usterki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!