Tak możesz stracić samochód. Fałszywa pomoc drogowa na Dolnym Śląsku

Samochód z napisem „Autopomoc” nie budzi podejrzeń. W tym jednak przypadku zamiast pomagać, kierowca lawety kradł samochody i rozbierał je na części. Podstępny proceder rozpracowali kryminalni z Dolnego Śląska.

Tak możesz stracić samochód. Fałszywa pomoc drogowa na Dolnym Śląsku
  • Michał Górecki
  • /
  • 21 marca 2022

Samochodowa dziupla pod Wrocławiem

Policjanci zajmujący się sprawami kryminalnymi zatrzymali 30-latka z powiatu ząbkowickiego w związku z kradzieżą samochodu Volkswagen Caravelle. W toku śledztwa udało im się udowodnić mu także kradzież trzech innych pojazdów. 

Jak się okazało, na jego posesji znaleziono części różnych samochodów – mazdy, VW oraz opla. Po sprawdzeniu policjanci ustalili, że pochodziły one z pojazdów figurujących już w rejestrach aut skradzionych na terenie powiatu wrocławskiego. W tym momencie nie było już wątpliwości – policjanci odkryli dziuplę samochodową.

Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Michał Górecki

Kradzież samochodu „na Autopomoc”

Jak udało się ustalić policji, podejrzany korzystał z lawety, która miała zamontowane kradzione tablice rejestracyjne. Mężczyzna kradł, a następnie przewoził nią samochody na teren posesji. Tam rozbierał je na części które oferował w mediach społecznościowych w atrakcyjnych cenach.

W należących do niego pomieszczeniach gospodarczych prosperowała dziupla z takimi częściami jak katalizatory, elementy karoserii, reflektory. Zabezpieczono również elektronarzędzia działające na akumulatory, które 30-latek mógł wykorzystywać w trakcie kradzieży samochodów. Jakby tego było mało, kryminalni odnaleźli w jego samochodzie foliowy woreczek, w którym ujawniono amfetaminę.

Ile grozi za kradzieże samochodów?

W omawianym przypadku zatrzymany usłyszał zarzuty nie tylko kradzieży samochodów, ale także posiadania zabronionych środków odurzających. O karze zdecyduje teraz sąd. Policja w swojej notatce prasowej zwraca uwagę, że za samą kradzież grozi kara do pięciu lat więzienia, a za kradzież z włamaniem nawet dziesięć lat pozbawienia wolności. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?
Praca

Dlaczego pracodawcy nie odpowiadają na CV?

W trakcie poszukiwania pracy nie ma nic bardziej frustrującego niż milczący telefon. Zdarza się, że wysyłamy kilkanaście, kilkadziesiąt CV do różnych pracodawców i na żaden z nich nie otrzymamy...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!