Te fotoradary łapią najczęściej

Które fotoradary "łapią" najczęściej? Są dane z województwa śląskiego

Te fotoradary łapią najczęściej
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 6 grudnia 2022

Ponad 76 tys. wykroczeń związanych z przepisami ruchu drogowego wykryły fotoradary w województwie śląskim. Właśnie podano, które z nich najczęściej „pstrykały”.

Tylko przez 10 ostatnich miesięcy śląskie fotoradary zareagowały na ponad 76 tysięcy wykroczeń. Główny Inspektorat Transportu Drogowego na prośbę lokalnego Dziennika Zachodniego przygotował zestawienie najczęściej „pstrykających” fotoradarów.

Fotoradar w Rudzie Śląskiej

Zdecydowanym rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę wykonanych zdjęć, czyli wykrytych nadużyć jest fotoradar przy drogowej trasie średnicowej, czyli DW 902 w Rudzie Śląskiej. Tylko to jedno urządzenie wykonało ponad 19 tys. zdjęć. Efekt jest o tyle porażający, ze maszyna stoi w tym miejscu dopiero od 28 lutego. Ten fotoradar zrobił więcej zdjęć w osiem miesięcy niż wszystkie pozostałe

Węzeł Sośnica

Na kolejnym miejscu jest fotoradar zainstalowany na zjeździe z autostrady A1 na A4. Jest tam ustawione ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowcy jednak nie zawsze przestrzegają ograniczenia. W efekcie fotoradar „złapał” już ponad 10 tys. kierowców.

Najbardziej dochodowe fotoradary

Jednak najbardziej dochodowymi urządzeniami są odcinkowe pomiary prędkości. Tylko w czasie wakacji i tylko te zamontowane na autostradzie A1 zarejestrowały ponad 117 tys. naruszeń.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!