Trwają prace nad „Polityką Nowej Szansy”. Co to takiego?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowym brzmieniem Polityki Nowej Szansy. Jej celem jest m.in. niesienie pomocy przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w problemach. Czym jest Polityka Nowej Szansy?

Trwają prace nad „Polityką Nowej Szansy”. Co to takiego?
  • Michał Górecki
  • /
  • 9 grudnia 2021

Polityka Nowej Szansy – założenia

Z wypowiedzi wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk wynika, że pomoc w ramach Polityki Nowej Szansy będzie udzielana zarówno w czasie restrukturyzacji, upadłości, jak również w przypadku ponownych prób podejmowania działalności gospodarczej. Obecnie Polityka Nowej Szansy w nowym brzmieniu jest opracowywana przez specjalistów resortu rozwoju i technologii

System Wczesnego Ostrzegania dla firm?

Nie czekając na Politykę Nowej Szansy, przedsiębiorcy mogą skorzystać z innego, już funkcjonującego rozwiązania. Mowa o Systemie Wczesnego Ostrzegania. W jego ramach właściciel firmy, może skorzystać z usług, które odpowiadają jego potrzebom z tzw. Bazy Usług Rozwojowych. Pomoc na przedsiębiorstwo może wynosić ponad 18 tys. złotych netto.

Polski Ład. Składkę zdrowotną obliczysz kalkulatorem na stronie ZUSPolski Ład. Składkę zdrowotną obliczysz kalkulatorem na stronie ZUSMikołaj Frączak

SWO znajdzie się w Polityce Nowej Szansy

Projektowana w MRiT kolejna edycja Polityki Nowej Szansy ma zawierać takie instrumenty, jak SWO (System Wczesnego Ostrzegania), „Nowy Start”, a także zadania, jakie wynikają ze znowelizowanej ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w związku z koniecznością ratowania lub restrukturyzacji firm. 

Restrukturyzacja firmy ze wsparciem finansowym

W kłopotach MŚP może pomóc również Agencja Rozwoju Przemysłu. Zajmuje się ona realizacją Ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

W ramach tego instrumentu Agencja Rozwoju Przemysłu oferuje trzy rodzaje pomocy dla  przedsiębiorców — głównie tych z sektora MŚP.  Celem tych programów pomocowych jest finansowanie działań naprawczych, których zadaniem jest  przywrócenie długookresowej rentowności oraz konkurencyjnej pozycji przedsiębiorcy na rynku” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: firma

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!