FILM! Podpalił miejską choinkę. Grozi mu 12 lat więzienia!

Nawet 12 lat za kratami może spędzić podpalacz... miejskiej choinki w Ośnie Lubuskim. Wartość drzewka wraz z dekoracjami, które spalił 30-letni wandal, oszacowano na 65 tysięcy złotych. Przy okazji okazało się, że mężczyzna był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. 

FILM! Podpalił miejską choinkę. Grozi mu 12 lat więzienia!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 13 grudnia 2021

Pod okiem kamer monitoringu

30-letni podpalacz najwyraźniej nie miał świadomości, że jego czyny są rejestrowane przez kamery monitoringu. W czwartek wieczorem, 9 grudnia, w centrum Ośna Lubuskiego, niewielkiego miasteczka w powiecie słubickim na zachodzie kraju, do kilkumetrowego bożonarodzeniowego drzewka podeszło dwóch mężczyzn. Sytuacje dokładnie zarejestrował system kamer miejskich. 

Na filmie, który możesz obejrzeć poniżej, wyraźnie widać dwóch mężczyzn, którzy podchodzą do oświetlonej iluminacją choinki. Jeden z nich trzyma kanister z benzyną, którą wylewa na drzewko, a następnie podpala je. Następnie mężczyźni uciekają spod płonącej bożonarodzeniowej dekoracji.

Wykrywalność sprawców aktów wandalizmu

W tym przypadku, mężczyzna znalazł się w rękach policji już następnego dnia od podpalenia choinki. To mieszkaniec sąsiedniego powiatu sulęcińskiego. Policjanci ustalili, że sprawca zakupił benzynę na pobliskiej stacji benzynowej chwilę wcześniej. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 30-letni podpalacz trafił do policyjnego aresztu” – relacjonuje lubuska policja. 

Konsekwencje nielegalnego graffitiKonsekwencje nielegalnego graffitiMichał Górecki

Zarzuty za wandalizm

30-latek usłyszał już dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy zniszczenia mienia. Drugi zaś związany jest z wprowadzeniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. 

Mężczyzna nie będzie mógł cieszyć się choinką we własnym domu. Miejscowy sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podpalacza świątecznych dekoracji. To oznacza, że co najmniej 3 miesiące spędzi w areszcie. Kara, jaka grozi mu za popełnione czyny, jest jednak o wiele dłuższa. Może bowiem trafić do więzienia nawet na dwanaście lat!

ZOBACZ FILM:

Fot. Lubuska Policja

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!