W jaki sposób działa agencja ochrony? To o wiele więcej niż ochrona fizyczna i patrole!

Myśląc o agencji ochrony, większość osób ma przed oczami umundurowanych pracowników pełniących służby patrolowe i podejmujących interwencje. Jednak nie zawsze musi tak być. Wręcz przeciwnie: w dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa nowoczesna technologia! 

W jaki sposób działa agencja ochrony? To o wiele więcej niż ochrona fizyczna i patrole!
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 7 lipca 2022

Czym charakteryzuje się nowoczesna firma ochroniarska?

Zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia to trudne zadanie. Ochrona fizyczna wiąże się przy tym z wysokimi kosztami, ponieważ w znacznym stopniu na ich poziom wpływa konieczność zatrudnienia pracowników. Niestety nie zawsze gwarantuje przy tym odpowiednie rezultaty. Często okazuje się, że najsłabszym ogniwem systemów są właśnie ludzie.

W związku z tym nowoczesne agencje ochrony osób i mienia oferują również pakiety usług znane z portfolio firm monitoringowych. Dzięki połączeniu technologii z czynnikiem ludzkim można osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty oraz – co także bardzo ważne – wymierne oszczędności finansowe. Pozwala to zapewnić bezpieczeństwo każdemu podmiotowi i dostosować systemy do indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo dzięki ochronie elektronicznej

Agencje ochrony osób i mienia oferujące systemy monitoringu wizyjnego pozwalają swoim klientom na obniżenie kosztów ochrony nawet o 80%. Inteligentne systemy monitoringu reagują błyskawicznie na każde potencjalne zagrożenie.

Następnie klatki są przesyłane do centrum monitoringu i w ciągu zaledwie jednej sekundy trafiają do operatora, który może podjąć odpowiednią decyzję, np. włączyć komunikat odstraszający intruza, a następnie wysłać do ochranianego obiektu grupę interwencyjną. W taki sposób powierzone działania wykonuje na przykład agencja ochrony DeltaPrime.

Pozwala to na zachowanie prywatności chronionych osób i błyskawiczne reagowanie na zagrożenia. To także rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w przypadku małych i średnich przedsiębiorców oraz osób prywatnych poszukujących sprawdzonego sposoby na zabezpieczenie swojego majątku.

Hybrydowe rozwiązania w firmach ochroniarskich

Wiele aspektów ochrony fizycznej osób i mienia może zostać zastąpionych przez rozwiązania proponowane przez firmy monitoringowe. Po wykryciu naruszenia bezpieczeństwa operator analizuje wskazane pliki i włącza podgląd kamer na żywo.

Następnie, w zależności od rozwoju wydarzeń, podejmuje decyzję o wezwaniu policji i patrolu interwencyjnego w przypadku braku zaniechania nielegalnych działań. W większości przypadków okazuje się jednak, że ochrona fizyczna nie jest potrzebna. Kluczem do sukcesu i zapewnienia bezpieczeństwa osobom i obiektom staje się analiza sytuacji oraz wydajne systemy pozwalające na jak najwcześniejsze rozpoznawanie ryzyka.

Wyższa elastyczność w tworzeniu systemów

Kompleksowe systemy bezpieczeństwa udostępniane przez firmy monitoringowe to często poważna inwestycja, której wartość przekracza sumę stu tysięcy złotych. Oczywiście tego typu wydatek może szybko się zwrócić. Pozwala również na uzyskanie oszczędności w późniejszym czasie. Z drugiej strony nie zawsze koniecznie trzeba go ponosić.

Nowoczesne agencje ochrony zajmują się montażem systemów, a opłaty z tego tytułu pobierają w formie comiesięcznego abonamentu obejmującego całą usługę zapewnienia ochrony osób i mienia. To rozwiązania często wybierane przez przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić sobie i swoim firmom bezpieczeństwo, jednocześnie minimalizując koszty i zyskując łatwy sposób rozliczenia. Dzięki temu uzyskanie wsparcia agencji ochrony jest możliwe w każdej branży i na każdym etapie prowadzenia działalności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!