Samodzielna rejestracja karty SIM – pierwszy operator wprowadza taką możliwość

Pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce umożliwia samodzielną rejestrację karty SIM (np., w usłudze pre-paid) za pomocą aplikacji. T-Mobile zapowiada, że wkrótce do usług świadczonych pod głównym bandem telekomu, dołączy Heyah.

Samodzielna rejestracja karty SIM – pierwszy operator wprowadza taką możliwość
  • Anna Malinowska
  • /
  • 5 lipca 2022

Rejestracja karty SIM

Przypomnijmy, od ponad 5 lat, aby móc korzystać z tzw. telefonu lub modemu internetowego na kartę (pre-paid), konieczna jest rejestracja karty SIM na konkretną osobę. Do tej pory najprościej można było to zrobić w punkcie sprzedaży lub w biurze obsługi operatora. T-Mobie zmienia w tym zakresie nieco zasady gry proponując swoim użytkownikom możliwość rejestracji karty SIM za pomocą specjalnej aplikacji działającej w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. 

Jak samodzielnie zarejestrować kartę SIM?

Wymagania co do samodzielnej rejestracji karty SIM nie są duże. Wystarczy, że użytkownik dysponuje smartfonem z systemem operacyjnym Android lub iOS. Wówczas cały proces jest możliwy za pomocą aplikacji „Mój T-Mobile”. Warunkiem jest potwierdzenie swojej tożsamości kontem bankowym. Wszystko odbywa się poprzez bezpieczne narzędzie opracowane przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Mowa o usłudze „mojeID”. 

Jak sprawdzić internet w danej gminie? Nowe narzędzieJak sprawdzić internet w danej gminie? Nowe narzędzieAnna Malinowska


Rejestracja karty SIM krok po kroku

Po pierwsze należy pobrać aplikację Mój T-Mobile. Następnie wybieramy opcję „zarejestruj nową kartę SIM”. W ten sposób rozpoczynamy cały proces. 

W kolejnym kroku podajemy numer telefonu, który podlega rejestracji, numer PUK oraz osobisty e-mail. Wówczas jesteśmy przekierowani do narzędzia „MojeID”, które potwierdzi tożsamość. Wybieramy bank i logujemy się do niego. W ten sposób bank przedstawi wiarygodne dla operatora dane jak imię, nazwisko, numer PESEL. Pamiętaj, jako klient, musisz wyrazić zgodę na taką operację. 

W dalszej części możemy zgodzić się na przesyłanie informacji marketingowych, za co na nasze konto pre-paid otrzymamy 5 złotych (dodane po doładowaniu). To wszystko. Karta jest zarejestrowana. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!