Wakacje kredytowe: Kredytobiorcy przeciążyli serwery banków?

Kilka polskich banków odnotowało w piątek 29.07 problemy z poprawnym działaniem systemów IT. Awarie zgłaszane m.in. w serwisie Downdetector, portal Telepolis.pl wiąże z... lawiną wniosków o wakacje kredytowe.

Wakacje kredytowe: Kredytobiorcy przeciążyli serwery banków?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 lipca 2022

Wakacje kredytowe cieszą się potężnym zainteresowaniem

To, że piątek, 29 lipca 2022 r., będzie sądnym dniem dla wielu banków, wiedzieliśmy już dwa tygodnie temu. W obliczu wysokich stóp procentowych zaproponowane przez rząd wakacje kredytowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A to właśnie tego dnia, można złożyć wniosek o skorzystanie z ulgi. Wielu, kredytobiorców, szczególnie tych, którzy spłacają ratę na początku miesiąca, postanowiło złożyć wniosek w pierwszym możliwym terminie.

Czy kredytobiorcy przeciążyli bankowe systemy? 

Niewykluczone, że to właśnie wzmożone zainteresowanie kredytobiorców spowodowało pewne problemy z działaniem bankowych systemów. Bowiem jak inaczej wyjaśnić, fakt, że od godzin porannych wiele instytucji finansowych ma pewne kłopoty w sferze IT? Zresztą zgłaszają je sami klienci w serwisie downdetector.pl. Według portalu Telepolis.pl zgłoszenia dotyczą m.in. PKO BP, Pekao S.A., ING, Alior Bank, jak i mBank. I choć to na razie tylko przypuszczenia, połączenie dwóch faktów wydaje się racjonalne i prawdopodobne.

Wakacje kredytowe. Ministerstwo Finansów wydało przewodnik dla kredytobiorcówWakacje kredytowe. Ministerstwo Finansów wydało przewodnik dla kredytobiorcówAnna Malinowska


Wakacje kredytowe. Banki czynne w sobotę?

Zainteresowanie wakacjami kredytowymi musi być spore. Jak poinformował w piątek na Twitterze największy polski bank PKO BP - Z uwagi na ogromne zainteresowanie rządowymi wakacjami kredytowymi wszystkie nasze oddziały otworzymy również w sobotę (30 lipca). Obsługa w tym dniu będzie dotyczyć jedynie wnioskowania o rządowe wakacje kredytowe. Dodatkowo wydłużymy godziny pracy naszych oddziałów także dziś”

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!