Warszawa: Tunel pod Ursynowem to „mandatowa” żyła złota

12 kamer odcinkowego pomiaru prędkości działa w tunelu na trasie S2 pod warszawskim Ursynowem. W ciągu miesiąca od jego uruchomienia odnotował już ponad 8 tysięcy naruszeń limitu prędkości.

Warszawa: Tunel pod Ursynowem to „mandatowa” żyła złota
  • Anna Malinowska
  • /
  • 26 stycznia 2022

Tunel pod Ursynowem – odcinkowa kontrola prędkości

System odcinkowej kontroli prędkości potrafi zdyscyplinować kierowców, którzy lubią mocniej wcisnąć gaz. Na ponad 1,2 mln pojazdów, jakie przejechały południową obwodnicą stolicy, w ponad 8 tysiącach przypadków odnotowano przekroczenie prędkości. 

Gdzie „wpada” najwięcej mandatów?

„Najwięcej naruszeń zarejestrowano na odcinku w kierunku Poznania — 5113 naruszeń, natomiast w kierunku Terespola — 2891 naruszeń” - informuje Generalna Inspekcja Transportu Drogowego, a dokładnie rzecz biorąc funkcjonujące w jej ramach Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Zarządzający systemem kamer CANARD dodaje jednak, że w większości, kierowcy przekroczyli prędkość „w najniższym progu”. Około 2/3 kierowców przyłapanych przez system przekroczyło limit w przedziale 11-20 km/h. Zdaniem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, te proporcje się utrzymują.

Zdjęcia z systemu odcinkowego pomiaru prędkości

Wszystkie zarejestrowane naruszenia są na bieżąco analizowane przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). Do właścicieli za szybko jadących aut już przesłano około 6,8 tysiąca wezwań. Pozostałe sprawy są na etapie wyjaśniania. 

Dziwne zachowanie kierowców w tunelu

Przekroczenie prędkości to nie jedyne „przewiny” kierowców rejestrowane przez system monitoringu stołecznego tunelu pod Ursynowem. Niedługo po jego otwarciu odnotowano m.in. złamanie zakazu zatrzymywania. Kierowcy stawali w tunelu, aby m.in. zrobić sesję fotograficzną swoich aut. Byli również i tacy, którzy w tym celu tamowali ruch przy jednym z wjazdów (!). Również i te zachowania zostały zarejestrowane przez kamery. Kierowcy, którzy dopuścili się tych wykroczeń, muszą liczyć się z mandatami. 

ZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod UrsynowemZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod UrsynowemMikołaj Frączak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!