Wnioskujesz o pomoc? ZUS przekazał dane o Twojej firmie do weryfikacji

Jeżeli wnioskujesz o pomoc z Tarczy Finansowej 2.0. Polskiego Funduszu Rozwoju, ZUS przekazał do PFR kilka danych o Twojej firmie do weryfikacji. Dotyczą one zatrudnienia i salda na koncie płatnika. Jeśli odmówiono Ci pomocy, sprawdź czy dane we wniosku zgadzają się tymi, które posiada o Twojej firmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wnioskujesz o pomoc? ZUS przekazał dane o Twojej firmie do weryfikacji
  • Anna Malinowska
  • /
  • 20 stycznia 2021

Odmówiono pomocy z tarczy

Rozbieżności między danymi podanymi we wniosku o subwencję a tymi, jakie na temat naszej firmy posiada ZUS, mogły być przyczyną niepowodzenia w ubieganiu się o państwową pomoc. Jak radzi ZUS, kolejny wniosek o subwencję, warto złożyć dopiero po weryfikacji wszelkich rozbieżności.

Tarcza PFR a dane o zatrudnieniu

Jak informuje ZUS: Dane o stanie zatrudnienia ustalamy i przekazujemy do PFR według imiennych raportów rozliczeniowych za okres wynikający z daty wskazanej przez PFR, np. dla daty 31 grudnia 2019 r. weryfikujemy dane z kompletu rozliczeniowego za 12/2019, dla daty 31 lipca 2020 r. – z kompletu rozliczeniowego za 07/2020. Jeżeli dokumenty rozliczeniowe za okres wskazany do weryfikacji nie zostały złożone, przekazujemy do PFR informacje o braku dokumentów.

Dane o zatrudnieniu przekazane przez ZUS obejmują m.in. takie parametry jak liczba pracowników, liczba etatów, liczba współpracowników. Szczegóły dotyczące danych przesłanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych do PFR można znaleźć w dość obszernym komunikacie ZUS dostępnym tutaj.

Nie przyspieszysz na autostradzie. Odcinkowy pomiar prędkości na A1Nie przyspieszysz na autostradzie. Odcinkowy pomiar prędkości na A1 Michał Górecki

Tarcza PFR a dane o saldzie w ZUS

ZUS przekazał do PFR także dane o saldzie, które dotyczą składek na ubezpieczenia społeczne Funduszu Ubezpieczeń społecznych. Wśród przekazanych danych znalazło się m.in. saldo wg stanu na dzień 31.12.2019 lub 31.12.2020 bądź na dzień, w którym złożony został wniosek o subwencję. PFR otrzymał także wynik sprawdzenia, czy kwota zadłużenia w przypadku składek nie jest wyższa niż 8,70 zł – jest to parametr określony przez Polski Fundusz Rozwoju. Jeśli zadłużenia nie ma, PFR otrzymał informację, że płatnik nie ma zaległości w opłacaniu obowiązkowych składek.

Pozostałe elementy danych o saldzie przekazanych do PFR, można sprawdzić w komunikacie ZUS dostępnym tutaj.

Jak zweryfikować dane przekazane do PFR?

ZUS informuje, że można samodzielnie zweryfikować dane, np. sprawdzając dokumenty rozliczeniowe, które zostały przekazane do ZUS, np. za poszczególne okresy z uwzględnieniem zasad dostępnych w komunikacie ZUS (linki powyżej) oraz ustalić, czy we wniosku o pomoc znalazły się prawidłowe dane. Jeśli znajdziemy w swoich dokumentach błąd, można wysłać do ZUS o korektę. Można także wystąpić do zakładu z wnioskiem o informacje, jakie dane na temat naszej firmy trafiły do PFR.

POBIERZ bezpłatne wydanie “RODOmagazyn”. Chroń siebie i najbliższych, bądź na bieżąco z informacjami na temat cyberbezpieczeństwa, RODO i ochrony danych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

500 plus: niebawem rusza nabór wniosków
500 plus

500 plus: niebawem rusza nabór wniosków

Już od 1 lutego 2022 roku rozpocznie się nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500 plus” – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Osoby korzystające...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!