Wycieczki szkolne z państwowym dofinansowaniem. Będzie kontynuacja programu

Również w 2022 roku uczniowie i nauczyciele będą mogli skorzystać z dofinansowania wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę”. Prowadzi go Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nabór wniosków rusza już 1 marca.

Wycieczki szkolne z państwowym dofinansowaniem. Będzie kontynuacja programu
  • Michał Górecki
  • /
  • 18 lutego 2022

Nabór wniosków na dofinansowanie wycieczek

Jak wynika z zapowiedzi resortu edukacji, w czasie tegorocznej edycji programu „Poznaj Polskę” trafi 100 mln złotych. Środki mają być podzielone między województwa proporcjonalnie do liczny uczniów. 

Ministerstwo przyznaje, że w ubiegłym roku pomysł na tego typu wyjazdy cieszył się dużym zainteresowaniem. Udało się wówczas zorganizować prawie 5 tysięcy wycieczek szkolnych z dofinansowaniem na łączną kwotę 35 mln złotych. Z oficjalnych statystyk wynika, że wzięło w nich udział przeszło 215 tysięcy uczniów. 

Trzech na czterech uczniów woli naukę stacjonarnąTrzech na czterech uczniów woli naukę stacjonarnąAnna Malinowska

Dofinansowanie wycieczek 2022

Samo składanie wniosków w ramach programu „Poznaj Polskę” rusza 1 marca 2022 roku. Z ogólnej puli 100 mln złotych, równo połowa będzie przeznaczona na wycieczki zaplanowane jeszcze w bieżącym roku szkolnym 2021/2022. Druga połowa będzie do wykorzystania po wakacjach. 

Dokąd wycieczki z dofinansowaniem?

Każda wycieczka organizowana w ramach dofinansowania „Poznaj Polskę” musi w swoim programie zawierać konkretne punkty edukacyjne. W przypadku wyjazdów jednodniowych muszą być to minimum dwa punkty. Ich liczba rośnie proporcjonalnie do czasu trwania wycieczki. Np. w czasie wycieczki trzydniowej, młodzież musi odwiedzić sześć wskazanych punktów. 

Poznaj Polskę – ile pieniędzy na jedną wycieczkę?

W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki przewidziane jest dofinansowanie w 80%. W przypadku jednodniowych obowiązuje limit do 5 tys. złotych, dwudniowe – 10 tys. a trzydniowe 15 tysięcy złotych.

Jak wnioskować o dofinansowanie wycieczki?

Pierwszy krok należy do nauczyciela, który musi poinformować swojego dyrektora o chęci skorzystania z programu „Poznaj Polskę”. Następnie dyrektor przekazuje to zapotrzebowanie do organu prowadzącego na specjalnym formularzu, którego wzór można ściągnąć ze strony resortu edukacji. 

Rolą organu prowadzącego szkołę jest przekazanie tego wniosku do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!