Wyjątek nr 6. Rzeczy połączone nierozłącznie z innymi

Dowiedz się, jakie rzeczy mogą być nierozłączenie połączone z innymi i dlaczego wyjątkowo nie przysługuje w stosunku do nich prawo do odstąpienia od umowy.

Ogród

Art. 38 ustawy o prawach konsumenta

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

Lista towarów, które mogą podlegać pod omawiany wyjątek może być bardzo długa i trudno o enumeratywne wyliczenie wszystkich przedmiotów, które posiadają cechy czyniące je nierozłącznie połączonymi z innymi rzeczami po użyciu przez konsumentów.

Przykładem tego typu towaru może być np. ziemia do ogrodu dostarczana luzem, która po dostarczeniu, czyli wysypaniu na działce zostaje nierozłacznie połączona z gruntem działki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami konsumenckimi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Czy ten artykuł był przydatny?

Najnowsze promocje

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Newsletter dla konsumenta

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach konsumenckich. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

Komentarze