Zastanawiasz się, co zrobić z oszczędnościami w czasie inflacji? Zainwestuj w nowe mieszkania w Gliwicach – sprawdź, dlaczego warto

Inflacja zjada Twoje oszczędności? Szukasz najbardziej opłacalnego sposobu na ich bezpieczne ulokowanie, zanim pieniądze, które odłożyłeś, znacznie stracą na wartości? Pomysłów na inwestycje jest sporo – złoto, akcje, obligacje... Jednak jedną z najpewniejszych i sprawdzonych przez tysiące osób dróg do rozsądnego zdeponowania oszczędności są inwestycje mieszkaniowe. 

Zastanawiasz się, co zrobić z oszczędnościami w czasie inflacji? Zainwestuj w nowe mieszkania w
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 3 października 2022

Gliwice od lat cieszą się statusem prężnie rozwijającego się miasta w doskonałej lokalizacji, która pozwala na wygodną komunikację z największymi miastami w Polsce. Dzięki wpływom Politechniki Śląskiej, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w kraju, do Gliwic ściągają firmy i zakłady pracy, które oferują atrakcyjne zatrudnienie. Bogata oferta kulturalna i usługowa sprawia, że Gliwice to miasto, w którym po prostu dobrze się mieszka.

Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch czynników i zainwestować w kupno mieszkania w Gliwicach?

Nowe mieszkania – Gliwice. Dla siebie, dla rodziny, na wynajem

Wiele osób decyduje się na inwestycję w dodatkowe mieszkanie, mając na względzie przyszłość swoją i dzieci. Bywa, że na starość nasze potrzeby gwałtownie się zmieniają i potrzebujemy komfortowego, niedużego mieszkania na parterze lub z dostępem do windy zamiast dotychczasowego piętrowego domu. Często chcemy też zapewnić dzieciom dobry start w dorosłym życiu, by nie musiały rozpoczynać samodzielnego funkcjonowania od wiązania się wieloletnim kredytem. A jeśli zmienią się życiowe plany? Rozsądnie nabyte mieszkanie zawsze można sprzedać i w ten sposób sfinansować np. przeprowadzkę do innego miasta albo kosztowne leczenie.

A co zrobić ze świeżo nabytym mieszkaniem? Doskonałym pomysłem jest najem długoterminowy. Nowe mieszkania w Gliwicach rozchodzą się jak świeże bułeczki, dlatego wynajęcie kawalerki lub dwupokojowego mieszkania studentowi albo parze młodych ludzi nie będzie problemem. Jeżeli nie masz czasu lub ochoty na załatwianie formalności związanych z procesem wynajmu, możesz skorzystać z ofert agencji pośredniczących, które zajmą się logistyczną stroną wynajmowania Twojego mieszkania.

Gliwice: mieszkania deweloperskie, które warto mieć na oku

Gdzie szukać nowych mieszkań w Gliwicach? Interesującą ofertą są inwestycje dewelopera Dom100.eu, który z powodzeniem oddał już do użytku kilkanaście inwestycji w Gliwicach i okolicach, w tym kilka budynków zrealizowanych przed planowanym terminem. Aktualnie deweloper wykańcza kolejny budynek w długofalowej inwestycji Apartamenty Poezji – właściciele lokali w budynku A trzeciego etapu budowy klucze do mieszkań otrzymają już z początkiem 2023 r.

Co wyróżnia Apartamenty Poezji? Przede wszystkim lokalizacja – inwestycja jest położona blisko dużych węzłów komunikacyjnych, a ponadto leży niedaleko jeziora Dzierżno Duże, które oferuje bliskość natury i atrakcje, oraz Kąpieliska Leśnego – letniego basenu otwartego położonego w sercu lasu, idealnego na spacery przez cały rok.

Plusem inwestycji jest również zastosowanie ekologicznych rozwiązań, które przekładają się na znaczne oszczędności na eksploatacji mieszkania: pompa ciepła, stacja uzdatniania wody oraz panele fotowoltaiczne, które będą zasilały część wspólną budynków to systemy na miarę XXI wieku, a ich ergonomiczność została już udowodniona na przykładzie tysięcy budynków na całym świecie.

Nowe mieszkania w Gliwicach: proste remedium na szalejącą inflację

Inwestycja w mieszkania deweloperskie w Gliwicach nie tylko uratuje oszczędności przed inflacją – w długoterminowej perspektywie pieniądze wydane na mieszkanie w tym mieście z pewnością się zwrócą. Choć wielu z nas kupuje dodatkowe lokum z myślą o latach, które dopiero nadejdą i potrzebach, które pojawią się za kilka lub kilkanaście lat, nie oznacza to, że do tej pory mieszkanie ma stać puste i generować koszty. Warto rozważyć inwestycję, którą łatwo będzie wynająć lub sprzedać. Taki wybór to największa gwarancja bezpiecznego ulokowania oszczędności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!