Znów „puste faktury”. Milionowe straty Skarbu Państwa (FILM)

Na przeszło 2 mln złotych szacowane są straty Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń podatku VAT. W tym przypadku chodzi o proceder wystawiania pustych faktur za usługi budowlane i transportowe. CBŚP zatrzymała w tej sprawie 7 osób. 

Znów „puste faktury”. Milionowe straty Skarbu Państwa (FILM)
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 4 listopada 2022

Zorganizowana grupa wyłudzała VAT

Szczecińscy mundurowi Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z tamtejszą Prokuraturą Regionalną zajęli się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT. 

Śledczy ustalili, że jej członkowie wystawiali nierzetelne faktury oraz zajmowali się praniem brudnych pieniędzy, które miały pochodzić z przestępstw. Obliczono, że Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze 2 mln złotych. 

 

Zatrzymania 7 osób z Mazowsza

CBŚP przeprowadziło działania na terenie województwa mazowieckiego. W ich wyniku zatrzymano 7 osób oraz zabezpieczono do analizy dokumentację. Wśród zatrzymanych znalazł się Mariusz D. pseudonim „Przeszczep”, który w przeszłości był karany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, jaka pod koniec lat 90-tych działała na terenie Warszawy. 

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Zatrzymanym w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, poświadczenia nieprawdy czy naruszenia przepisów procedury podatkowej. Mariusz D. ps. „Przeszczep” usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą” – informuje policja. Sąd zdecydował o aresztowaniu trzech zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Na poczet kar i grzywien zostało zabezpieczone mienie, którego wartość szacowana jest na około 100 tysięcy złotych.

ZDJĘCIE: POLICJA | CBŚP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!