ZUS będzie przekonywał seniorów do płatności bezgotówkowych

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” – pod takim hasłem ZUS zorganizuje w całym kraju specjalne wydarzenia dla seniorów. Cykl został zaplanowany na październik.

ZUS będzie przekonywał seniorów do płatności bezgotówkowych
  • Michał Górecki
  • /
  • 29 września 2022

ZUS organizuje wydarzenia dla seniorów

To już stało się tradycją. Każdego roku, w październiku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z partnerami zorganizuje specjalne wydarzenia dla seniorów. W ich trakcie pracownicy zakładu oraz zaproszeni goście będą informowali, edukowali oraz wyjaśniali kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem, a także zdrowiem osób starszych. Zaplanowano także zajęcia na temat płatności bezgotówkowych oraz bezpiecznych zakupów w internecie. 

Dzień Seniora w ZUS – jakie tematy?

Na Dzień Seniora w ZUS składa się cykl różnych wydarzeń, które według zapowiedzi zakładu będą organizowane w całej Polsce. Chcemy przekazać im wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach z ZUS, ale również zachęcić ich do wyjścia z domu. W czasie spotkań skorzystają z porad ekspertów ZUS m.in. w zakresie waloryzacji, zatrudnienia na emeryturze czy zasad wyliczania emerytur” – czytamy w zaproszeniu opublikowanym na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Jakie instytucje współpracują przy Dniu Seniora w ZUS?

Dzień Seniora w ZUS organizowany jest przy współudziale specjalistów z wielu innych instytucji. Na spotkaniach pojawią się m.in. eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, a także z Warszawskiego Instytutu Bankowości. 

Tematy poruszane w czasie Dnia Seniora w ZUS

Eksperci z wymienionych wyżej instytucji, będą udzielali seniorom porad na tematy związane chociażby z profilaktyką zdrowotną, dostępnością, zasadami kupowania na prezentacjach oraz wielu innych zagadnień. Także tych, do których starsi konsumenci podchodzą w większości z dużą rezerwą, czyli wspomnianych płatności bezgotówkowych.

Harmonogram wydarzeń jest dostępny pod tym linkiem

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!