ZUS szkoli z Polskiego Ładu. Kiedy? Jak się zapisać?

Zastanawiasz się, jak policzyć składkę zdrowotną według nowych zasad? Chcesz wiedzieć więcej o zmianach w zasiłkach? Skorzystaj z internetowych szkoleń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Są bezpłatne i otwarte dla każdej firmy i księgowego.

ZUS szkoli z Polskiego Ładu. Kiedy? Jak się zapisać?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 21 stycznia 2022

Webinary ZUS o Polskim Ładzie

Do udziału w webinarach wystarczy dostęp do internetu i zwykła przeglądarka. Na szkoleniach ze zmian w składce zdrowotnej przedsiębiorcy dowiedzą się, jak policzyć składkę zgodnie z zasadami Polskiego Ładu. Ekspert wyjaśni też, co zmieni się w dokumentach rozliczeniowych i terminach płatności do ZUS.

Oszuści podają się za ZUS! Jak nie dać się nabrać?Oszuści podają się za ZUS! Jak nie dać się nabrać?Anna Malinowska

Terminy szkoleń z tego zakresu odnaleźć można tu: Szkolenia — Kalendarium — ZUS. Należy wyszukać interesujący nas termin oraz miejscowość.

Jak się zapisać?

Każda miejscowość ma nieco inny system zapisu, dlatego ważne jest wybranie odpowiedniej miejscowości. Niemniej na szkoleniach specjalista omówi te same zagadnienia:

  • zmiany w składce zdrowotnej w ramach programu Polski Ład,
  • zmiany w zakresie podlegania ubezpieczeniom, w tym dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu,
  • zmiany w zakresie opłacania i rozliczania składek.

To nie wszystko

- ZUS zaprasza też na szkolenia dotyczące zmian w zasiłkach z ubezpieczenia chorobowego, jakie zaszły od 1 stycznia. Będzie mowa między innymi o tym, jak policzyć wysokość zasiłku i jak prawidłowo ustalić okres, za który zasiłek przysługuje - przekazuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!