3,5 tys. zł kary dla imprezowiczów na Costa del Sol

Planujesz wieczór panieński lub kawalerski na Costa del Sol? Pamiętaj, aby w miejscach publicznych unikać nagości, chodzenia w bieliźnie oraz spacerów z zabawkami erotycznymi. Dlaczego? Bo grozi za to wysoki mandat.

3,5 tys. zł kary dla imprezowiczów na Costa del Sol
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 23 lutego 2023

Koniec z nagością na Costa del Sol

Jednym z popularnych rejonów Andaluzji jest region Costa del Sol. Co roku to magiczne miejsce odwiedza tysiące turystów. Dlaczego? Bo ten obszar należy do jednych z najcieplejszych w Hiszpanii. Poza przepiękną pogodą przez większą część roku Costa del Sol może poszczycić się także 180-kilometrową linią brzegową, na której znajduje się ponad 120 plaż.

Te wszystkie elementy sprawiają, że ten rejon Andaluzji cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród imprezowiczów. Nierzadko to właśnie na Costa del Sol odbywają się między innymi wieczory panieńskie czy kawalerskie. Tego typu imprezy nie podobają się lokalnym władzą, które mają dość roznegliżowanych turystów, którzy chodzą po ulicach z zabawkami erotycznymi. Teraz miasto zapowiedziało zmiany w tej kwestii.

3,5 tys. zł mandatu za nagość

Tamtejsi urzędnicy chcą karać turystów, którzy będą m.in. chodzić po ulicach nago lub w samej bieliźnie. Mandat w wysokości 750 euro (około 3500 zł) mogą dostać także te osoby, które będą afiszować się z zabawkami erotycznymi lub przedmiotami, które przypominają intymne części ciała.

Nowe przepisy mają obowiązywać w następujących miastach: Malaga, Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas, Marbella, San Pedro de Alcántara, Estepona, Manilva, Casares, Rincón de la Victoria, Vélez-Málaga, Nerja, Frigiliana oraz Torrox.

Taką decyzję Rada Miejska Malagi tłumaczy tym, że w ostatnich latach miało miejsce bardzo wiele incydentów związanych z "nudyzmem, bieganiem w bieliźnie czy propagowaniem treści erotycznych w przestrzeni publicznej". Władze wyjaśniły, że nowe przepisy mają "położyć kres niektórym nieobyczajnym zachowaniom, które mogą zakłócać współistnienie wśród mieszkańców". 

Mandaty także w mieście Vigos

„Ostatecznym celem jest zachowanie przestrzeni publicznej jako miejsca spotkań, współistnienia i uprzejmości, w którym wszyscy ludzie mogą swobodnie wykonywać swoje obowiązki, przemieszczać się i wypoczywać z pełnym poszanowaniem dla innych” – napisała Rada Miejska Malagi.

Costa del Sol to nie jedyny region Hiszpanii gdzie wprowadzono mandaty za nieobyczajnie zachowanie. W ubiegłym roku władze miasta Vigos zaczęły karać turystów za m.in. załatwianie potrzeb fizjologicznych w morzu i na plażach. Mandat za takie przewinienie to koszt około 3300 zł. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!