fb

4 czerwca wracają koncerty na otwartym powietrzu

Muzyka wraca w plener. Od 4 czerwca 2021 roku wraca możliwość organizacji koncertów z udziałem publiczności na otwartym powietrzu – informuje resort kultury. Trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach, jakimi obwarowane są tego typu wydarzenia. 

4 czerwca wracają koncerty na otwartym powietrzu
  • Anna Malinowska
  • /
  • 31 maja 2021

Od kiedy będą koncerty?

Kwestie związane z powrotem koncertowania wynikają z Rozporządzenia z dnia 25 maja 2021 r. w  sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Koncerty wewnątrz budynków i plenerowe

Rozporządzenie osobno traktuje wznowienie działalności zespołów muzycznych w pomieszczeniach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni. Koncerty wewnątrz sal koncertowych czy widowiskowych mogą się dobywać już od 26 maja. W przypadku koncertów w plenerze datą, od której można planować tego typu wydarzenia, jest 4 czerwca.

Obostrzenia dotyczące koncertów w pomieszczeniach

W przypadku koncertów organizowanych we wnętrzach należy pamiętać o kilku wytycznych wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej. Po pierwsze można udostępnić widzom lub słuchaczom co najwyżej połowę liczby miejsc, wg zasady – co drugie miejsce na widowni.

Między widzami musi zostać zachowana bezpieczna odległość 1,5 metra — jeśli nie ma wyznaczonych miejsc oraz zapewnienia, aby w pomieszczeniu w tym samym czasie przebywała maksymalnie jedna osoba na każde 15 metrów kwadratowych. 

Widzowie oraz słuchacze muszą mieć zakryte usta, oraz nos, a także nie mogą spożywać napojów i posiłków. 

Obostrzenia dotyczące koncertów na otwartej przestrzeni 

Bardzo podobne obostrzenia dotyczą organizacji koncertów na otwartych przestrzeniach, które będą możliwe, jak wspomnieliśmy, od 4 czerwca. Również i w tym przypadku będzie obowiązywała zasada udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, z zastrzeżeniem, że nie będzie to więcej niż połowa wszystkich miejsc. Zachowany musi być także półtorametrowy dystans w przypadku braku wyznaczonych miejsc.

W każdym tego typu wydarzeniu nie może brać udziału więcej niż 250 osób. Do tego limitu nie wlicza się osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Każdy widz lub słuchacz musi mieć zakryte usta i nos, oraz nie może spożywać posiłków czy napojów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Praca

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!