fb

Ruszyła rejestracja do systemu e-Toll

Można już rejestrować się do nowego systemu opłat drogowych e-Toll – informuje ministerstwo finansów. Wszelkie formalności mogą być dopełnione przez internet. Nowy system poboru opłat oparty na pozycjonowaniu satelitarnym rusza już w czerwcu.

Ruszyła rejestracja do systemu e-Toll
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 28 maja 2021

Od kiedy startuje e-Toll?

Kilka tygodni temu informowaliśmy o uruchomionej stronie internetowej nowego systemu poboru opłat drogowych etoll.gov.pl. Teraz resort finansów odpowiedzialny za wdrożenie tego projektu ogłosił, że można się już rejestrować w nowym systemie. Jak zapewnia w komunikacie Rejestracja jest krótkim i intuicyjnym procesem, który można przeprowadzić całkowicie online”.

Teraz do pełnej funkcjonalności pozostaje jedynie uruchomienie poboru opłat. Ma się to stać już w czerwcu 2021 roku.

Koniec serwisu Nasza KlasaKoniec serwisu Nasza KlasaMichał Górecki

Jak zarejestrować się w e-Toll?

Jak poinformowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, minister Magdalena RzeczkowskaUdostępniamy naszym klientom kluczowy moduł systemu e-TOLL, czyli Internetowe Konto Klienta. Od dziś możliwa jest rejestracja użytkowników i pojazdów w nowym systemie. Uruchamiamy również infolinię, która całodobowo będzie wspierać użytkowników e-Toll”.

To oznacza, że cyfrowa transformacja w obszarze ruchu drogowego, jak określa wprowadzenie e-Toll resort finansów, staje się faktem.

Aby zarejestrować się w nowym systemie, należy wejeść na stronę internetową etoll.gov.pl lub skorzystać z usług elektronicznego urzędu skarbowego. Rejestracja będzie możliwa także w Miejscach Obsługi Klienta e-Toll oraz za pośrednictwem niektórych operatorów kart flotowych. W ten sposób można utworzyć Internetowe Konto Klienta

Internetowe Konto Klienta e-Toll

Każdy użytkownik systemu e-Toll będzie miał dostęp do indywidualnego Internetowego Konta Klienta. Oprócz rejestracji online pozwala ono na zarządzenie danymi oraz usługami w jednym miejscu, a także korzystanie z dostępnych metod płatności zarówno w modelu pre-pay jak i post-pay.

Internetowe Konto Klienta to także możliwość zarządzania usługami online. W ten sposób, wszelkie dokumenty finansowe będą odstępne w wersji cyfrowej w jednym miejscu. Będzie również możliwość dokonania szybkich płatności przez internet oraz otrzymywania automatycznych powiadomień o wymaganych płatnościach. Konto pozwoli również na komunikację z poborcą opłat.

Twórcy systemu przewidzieli także kilka poziomów uprawnień dla użytkowników systemy takich jak administrator, księgowy oraz kierowca. Można także zarządzać pojazdami, które zostały zarejestrowane w usłudze przez internet.

Infolinia e-Toll. Jaki numer?

Resort finansów wraz z KAS stworzyły także Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta, którego zadaniem jest wsparcie w procesie rejestracji oraz użytkowania systemu. Na infolinię można zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy, bowiem jest to usługa całodobowa, świadczona w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Infolinia e-Toll dostępna jest pod bezpłatnym numerem z telefonów stacjonarnych w Polsce 800101101. Użytkownicy telefonów komórkowych oraz osoby dzwoniące spoza naszego kraju mogą korzystać z numeru +48225211010. W tym przypadku opłata za połączenie wynika z aktualnego cennika operatora.

Pytania można przesyłać na adres poczty elektronicznej [email protected], a także listownie na adres Ministerstwa Finansów.

GDDKiA testuje trójwymiarową technologię projektowania drógGDDKiA testuje trójwymiarową technologię projektowania drógMichał Górecki

Kiedy aplikacja e-Toll?

Ministerstwo Finansów informuje, że aplikacja na telefony komórkowe działające w systemie Android oraz iOS będzie dostępna w oficjalnych sklepach Google Play oraz AppStore pod koniec maja 2021 roku. Będzie ona jednym z narzędzi, dzięki któremu będzie można przekazywać dane

geolokalizacyjne, niezbędne do rozliczenia. Oprogramowanie będzie wykorzystywało moduł GPS, który znajduje się w każdym współczesnym smartfonie czy tablecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!