5 porad, jak wybrać firmę pożyczkową

Kiedy na horyzoncie pojawiają się nieplanowane wydatki, zaczynamy szukać dodatkowych środków. Jeśli decydujemy się na firmę pożyczkową, pieniądze muszą być łatwo dostępne, a opłata związana z ich pożyczeniem powinna być dość niska. Jak wybrać tę właściwą, najlepszą firmę pożyczkową? Podpowiadamy!

5 porad, jak wybrać firmę pożyczkową
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 30 czerwca 2022

Dlaczego pożyczka zamiast kredytu?

Wybieramy pożyczki ze względu na czas rozpatrywania wniosku. W firmach pożyczkowych, szczególnie onlinowych, proces wypełniania wniosku jest bardzo prosty, a decyzję kredytową można otrzymać w kilka minut. Tak jest na przykład w Wonga.com.

Poznaj praktyczne porady!

Wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej jest niezwykle ważny. Nie można decydować się na pierwszą lepszą ofertę, możesz wówczas trafić na niezwykle kosztowną propozycję lub niepewnego pożyczkodawcę. Poniżej wymieniamy kilka elementów, które powinieneś zweryfikować przed swoim wyborem. 

  • Porównaj oferty pożyczek – czy kupiłbyś lodówkę w pierwszym lepszym sklepie bez porównania jej ceny u konkurencji? Oczywiście że nie! Podobnie postępuj z pożyczką: porównaj różne oferty dla tych samych parametrów, np. 3000 zł na 18 miesięcy. 
  • Sprawdź warunki udzielenia pożyczki – zwróć uwagę, czy dana firma dba o bezpieczeństwo klienta (np. czy sprawdza jego zdolność kredytową). Weź również pod uwagę benefity, oferowane przez pożyczkodawcę, np. opóźnienie w spłacie. Takie rozwiązanie znajdziesz w Wonga. Możesz tam bezpłatnie odroczyć spłatę pożyczki o 7 dni kalendarzowych.
  • Upewnij się, że nie ma żadnych ukrytych kosztów – chociaż oficjalnie jest to zakazane, to wciąż niektóre firmy pożyczkowe lub prywatni pożyczkodawcy wprowadzają ukryte koszty. Tu opłata przygotowawcza, tam prowizja doradcy… dokładnie sprawdź zapisy umowy, by nie naciąć się na niejasne obciążenia.Na przykład, biorąc pożyczkę w Wonga nie masz żadnych dodatkowych opłat za wypłatę i spłatę pożyczki. 
  • Zweryfikuj opinie o firmie pożyczkowej – sprawdź jakie oceny i komentarze pojawiają się w Internecie na temat danej firmy. 

Skontaktuj się z doradcą – jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z doradcą danej firmy. Zadawaj pytania, dociekaj, oczekuj odpowiedzi. Fachowiec wykaże się kulturą i wiedzą, cierpliwie odpowiadając na Twoje pytania, czym zwiększa wiarygodność pożyczkodawcy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!