Podatek CIT. Kiedy upływa termin rozliczenia? Do kiedy deklaracje?

To już ostatni moment. Z końcem czerwca upływa termin rozliczenia rocznego podatku CIT za 2021 rok. To ostatni dzwonek dla podatników podatku dochodowego od osób prawnych, by wywiązać się z obowiązku. 

Podatek CIT. Kiedy upływa termin rozliczenia? Do kiedy deklaracje?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 czerwca 2022

Co to jest CIT?

CIT to skrót od anglojęzycznego terminu Corporate Income Tax. Mówimy zatem o podatku od dochodów spółek. Jest to podatek bezpośredni, który obciąża dochody, które zostały uzyskane przez osoby prawne. 

Pierwszy raz podatek CIT w Polsce został wprowadzony na progu transformacji ustrojowej i gospodarczej ustawą z 31 stycznia 1989 roku. 

Jakie standardy obsługi klienta powinien znać każdy pracownik?Jakie standardy obsługi klienta powinien znać każdy pracownik?Rafał Stępniewski


Termin rozliczenia CIT

Termin rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) za ubiegły rok mija 30 czerwca 2022 r. — przypomina Ministerstwo Finansów. W tym roku jednak przesunięto deadline dla złożenia deklaracji o wysokości osiągniętego dochodu i należnego ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych (mowa o formularzu CIT-8E).

Wydłużony termin deklaracji

Dość świeże rozporządzenie Ministra Finansów z 28 czerwca 2022 roku, które zmienia rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminu wykonania niektórych obowiązków związanych z podatkiem CIT wprowadza jednak jedno ułatwienie. Termin na złożenie deklaracji o wysokości osiągniętego dochodu i należnego ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych został przedłużony do 30 września 2022 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!