86-latek uprawiał konopie indyjskie. „To ma dobry wpływ na zdrowie” – tłumaczył

Policjanci ze Staszowa (Świętokrzyskie) zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zatrzymali seniora podejrzewanego o ich uprawę. Na plantacji 86-latka odnaleziono 347 krzewów. Tłumaczył, że uzyskane ziarna mielił, bo mają… dobry wpływ na zdrowie.

86-latek uprawiał konopie indyjskie. „To ma dobry wpływ na zdrowie” – tłumaczył
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 czerwca 2022

Senior uprawiał konopie indyjskie

86-latkowi z województwa świętokrzyskiego grozi nawet osiem lat więzienia. Wszystko przez potężną plantację konopi indyjskich w jego ogrodzie, na którą składało się prawie 350 zakazanych krzewów.

Nielegalna uprawa konopi indyjskich

Mundurowi ze Staszowa potwierdzili swoje podejrzenia, że w jednej z wiosek w gminie Rytwiany może być prowadzona nielegalna uprawa konopi indyjskich. Faktycznie, we wtorek (29.06) przyjechali w ustalone miejsce, by zweryfikować posiadane informacje. Nielegalna uprawa znajdowała się w ogrodzie 86-letniego mężczyzny. 

Policja informuje, że ujawnione krzewy znajdowały się już w znacznej fazie wzrostu. Podczas rozmowy ze stróżami prawa senior wyjaśnił, że „nasiona kupuje na różnego rodzaju targach”, a następnie sadzie je, by pozyskać nasiona. Mężczyzna twierdził, że mieli je i dodaje do posiłków. Oświadczył, że wie z internetu, że taki oryginalna „przyprawa” ma pozytywny wpływ na zdrowie. 

Jaka kara za nielegalną uprawę konopi indyjskich?

86-letniemu mieszkańcowi gminy Rytwiany już przedstawiono zarzuty. O karze dla niego będzie musiał zdecydować sąd. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

FOT: ŚWIĘTOKRZYSKĄ.POLICJA.GOV.PL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!