Nielegalny handel lekami w internecie

26-latek z Kujawsko-Pomorskiego handlował w internecie lekami niedopuszczonymi do obrotu. Już usłyszał aż 84 zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Nielegalny handel lekami w internecie
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 1 lipca 2022

Handel lekami w sieci

Policjanci z wydziału kryminalnego dokładnie zbadali sprawę handlu lekami, którego dopuszczał się jeden z mieszkańców Golubia-Dobrzynia. Wszystko odbywało się za pomocą jednego z portali ogłoszeniowych. Wiadomo również, że wszystkie transakcje finalizowane były w sieci, a same medykamenty przesyłane do klientów. 

86-latek uprawiał konopie indyjskie. „To ma dobry wpływ na zdrowie” – tłumaczył86-latek uprawiał konopie indyjskie. „To ma dobry wpływ na zdrowie” – tłumaczyłMikołaj Frączak


Niezapowiedziana wizyta policjantów

Takim obrotem spraw nie mógł spodziewać się młody handlarz medykamentami. Wizytę w jego mieszkaniu niespodzianie złożyli mundurowi, którzy w obrębie nieruchomości zabezpieczyli prawie sto opakowań nielegalnych leków. Na tej podstawie wszczęto śledztwo, w efekcie którego 26-letni mężczyzna usłyszał aż 84 zarzuty. W ocenie śledczych na tym procederze Skarb Państwa stracił około 25 tysięcy złotych.

Jaka kara za nielegalny handel lekami?

Wiadomo, że 26-letni mieszkaniec Golubia-Dobrzynia będzie musiał za swoją działalność w sieci odpowiedzieć przed sądem. W tym przypadku kluczowe zastosowanie ma Ustawa prawo farmaceutyczne, które w takich okolicznościach przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!