fb

ARiMR poczeka dłużej na wnioski ws. modernizacji gospodarstw

Nie zdążyłeś z wnioskiem o dotację w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” do 19.08.2021? Nic straconego. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża nabór do 20.09.2021. Do wzięcia jest nawet 900 tys. złotych na gospodarstwo.

ARiMR poczeka dłużej na wnioski ws. modernizacji gospodarstw
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 sierpnia 2021

Więcej czasu na złożenie wniosku

Nabór wniosków o wsparcie na przeprowadzenie modernizacji gospodarstwa rolnego ruszył 21 czerwca. Pierwotnie, urzędnicy ARiMR mieli czekać na wnioski maksymalnie do 19 sierpnia. Szczegółowo pisaliśmy na ten temat w Dzienniku Prawnym tutaj. Teraz okazało się, że deadline na dostarczenie wymaganych dokumentów został przesunięty o miesiąc. Rolnicy, którzy liczą na ten mechanizm pomocowy, mają więc więcej czasu na skompletowanie wniosku. Czasu i tak nie jest zbyt dużo, ale zawsze to dodatkowa szansa. 

Modernizacja gospodarstw rolnych – na co pieniądze?

Wydłużony termin dotyczy wszystkich obszarów działania, czyli (cytujemy za oficjalnym komunikatem):

•  rozwój produkcji prosiąt (obszar A) – 900 tys. zł; 

•  rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) – 500 tys. zł; 

•  rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) – 500 tys. zł; 

•  inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) – 500 tys. zł, przy czym w przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem lub budową, lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach maksymalna wysokość pomocy wynosi 200 tys. zł; 

•  nawadnianie w gospodarstwie – 100 tys. zł.

Są pieniądze na modernizację gospodarstw rolnychSą pieniądze na modernizację gospodarstw rolnychMikołaj Frączak

Gdzie składać wnioski o dotacje na modernizację

Wnioski w tej sprawie można składać zarówno do biur regionalnych jak i powiatowych ARiMR, właściwych dla lokalizacji modernizowanego gospodarstwa. Dokumenty można dostarczyć osobiście lub przez upoważnioną osobę. Regulamin dopuszcza też przesłanie ich pocztą lub w wersji cyfrowej przez ePUAP.

Do tej pory zarejestrowano 1603 wnioski na łączną sumę prawie 300 mln zł. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!