fb

Świadczenie 300 plus. Ile pieniędzy trafiło już na konta rodziców?

Świadczenia „Dobry start” nazywane także „300 plus” są przelewane do wnioskodawców na bieżąco – informuje ZUS. Do tej pory na konta rodziców trafiło 925 mln złotych. Dotychczas przesłane wnioski dotyczą 3,6 mln dzieci, rozpoczynających w najbliższych dniach nowy rok szkolny – wynika z aktualnych statystyk ZUS.

Świadczenie 300 plus. Ile pieniędzy trafiło już na konta rodziców?
  • Michał Górecki
  • /
  • 24 sierpnia 2021

300+ wypłacone przed wrześniem?

Od 1 lipca, czyli od uruchomienia tegorocznego naboru wniosków o świadczenie z programu Dobry Start, do 24 sierpnia rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ponad 3 mln wniosków. "Zainteresowanie programem jest ogromne, a pieniądze trafiają do rodzin. Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Środki wypłacane są na bieżąco" – mówi profesor Uścińska.

Nowe wnioski o 300+ to sprawdzian generalny przed zmianami w 500+Nowe wnioski o 300+ to sprawdzian generalny przed zmianami w 500+Mikołaj Frączak

Zmiany w 300+

Wiele osób zastanawiało się, jak bardzo zmiana zasad wnioskowania o 300 plus przełoży się na zainteresowanie programem. Pojawiały się obawy, że wyłącznie internetowa ścieżka aplikowania o środki, będzie przeszkodą dla rodzin wykluczonych cyfrowo. 

Z tego powodu wprowadzono możliwość uzyskania pomocy w placówkach ZUS oraz podczas dyżurów w urzędach pocztowych. Przypomnijmy, od 1 lipca o 300 plus można ubiegać się wyłącznie za pomocą PUE ZUS, portalu „Empatia” oraz strony bankowości elektronicznej. Nie ma możliwości wnioskowania metodą tradycyjną. 

Kiedy otrzymam 300+ na konto?

Rodzice, którym zależy na wsparciu, ale nie złożyli jeszcze wniosku, powinni się pospieszyć. Jak informuje ZUS - „osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymają najpóźniej 30 września 2021 r. Jeśli wniosek zostanie złożony później, ZUS wypłaci świadczenie w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku” – napisano w komunikacie. 

W ramach programu „Dobry start”, coroczne świadczenie w wysokości 300 zł można otrzymać na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!