Rok szkolny 2021/22 – inwestycje w bezpieczeństwo i sprzęt dla szkół

Resort edukacji wraz z kuratoriami oświaty przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wiadomo już, że dzieci wrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Nie obejdzie się jednak bez pandemicznych obostrzeń.

Rok szkolny 2021/22 – inwestycje w bezpieczeństwo i sprzęt dla szkół
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 24 sierpnia 2021

100 mln zł dla szkół na walkę z COVID-19

Państwo wyda 100 mln złotych na dodatkowy sprzęt oraz środki bezpieczeństwa dla przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych. MEiN wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych przekaże stacje dezynfekujące z możliwością mierzenie temperatury przed wejściem do budynku szkoły. Przekazane zostaną także maseczki, bezdotykowe termometry oraz niezbędne środki do dezynfekcji. Każda szkoła i przedszkole otrzyma także środki ochrony osobistej. 

Uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziałuUczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziałuMonika Świetlińska

70 mln złotych na program Aktywna Tablica

Kilka dni temu rząd przyjął nowelizację programu aktywna tablica. Chodzi m.in. o uwagi oraz zapytania, jakie zgłaszane były przez szkoły oraz samorządy w związku z jego działaniem. Jak deklaruje Rada Ministrów w tym roku na doposażenie szkół w nowoczesny sprzęt potrzebny do realizacji kształcenia na odległość. Na złożenie wniosków o wsparcie w tym obszarze nie ma jednak wiele czasu. Termin upływa 4 września. 

Szkolenia dla pedagogów z interwencji kryzysowej i wychowawczej

Od połowy sierpnia prowadzone są szkolenia dla kadry kierowniczej oraz osób pracujących w szkołach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych z zakresu interwencji kryzysowej oraz wychowawczej. Prowadzi je Ośrodek Rozwoju Edukacji. 

Dodatkowo szkoły mają położyć większy nacisk na propagowanie zachowań ograniczających rozwój pandemii. Na przykład dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do wprowadzenia do szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania COVID-19 oraz profilaktyki chorób zakaźnych. 

Nowe pakiety edukacyjne

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego do szkół powinny napłynąć dodatkowe pakiety edukacyjne. Wśród nich mają znaleźć się filmiki, materiały informacyjne, konspekty oraz proponowane scenariusze zajęć lekcyjnych na temat zdrowia. 

Wszystkie materiały zostały opracowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji przy merytorycznym wsparciu Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Treści zostały skonsultowane z członkami Rady Medycznej – informuje MEiN.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!