Uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziału

Zapewnił o tym 23 sierpnia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. — Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy — powiedział na antenie Programu I Polskiego Radia.

Uczniowie zaszczepieni i niezaszczepieni. Nie będzie takiego podziału
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 23 sierpnia 2021

Czarnego scenariusza nie będzie

Sytuacja w czasie wakacji w tym temacie nie była taka pewna. Wróżono różne scenariusze, łącznie z tym, że dzieci od 12 roku życia, które nie będą zaszczepione przeciwko covid-19, będą uczyć się zdalnie.Wątpliwości rozwiał szef resortu MEiN.

-Nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione — zapewnił, dodając, że jego zdaniem, czarny scenariusz czwartej fali nie sprawdzi się. Powiedział, że mimo wszystko nie dojdzie do znaczącego wzrostu zachorowań, hospitalizacji i zgonów po koronawirusie — ani w krótkim, ani w dłuższym horyzoncie czasowym.

Akcja promująca szczepienia będzie kontynuowana

Tak jak to było przed wakacjami, również i teraz prowadzona będzie wśród uczniów akcja promująca szczepienia przeciw COVID-19.

Nikt nie może zabronić nauki uczniom niezaszczepionymNikt nie może zabronić nauki uczniom niezaszczepionymMonika Świetlińska

- Będziemy prosić wychowawców, zwłaszcza na godzinach wychowawczych, by te informacje, które będziemy sukcesywnie dostarczać, przekazywali dzieciom i młodzieży — mówił Przemysław Czarnek, zaznaczając, że taka akcja przynosi efekty, bo do dnia dzisiejszego zaszczepionych jest już do 40 procent młodzieży od lat 12.

Punkty szczepień w szkołach

Takie miejsca powstaną w szkołach, jeśli rodzice wyrażą taką wolę.

Wytyczne ws. zajęć stacjonarnych w szkołachWytyczne ws. zajęć stacjonarnych w szkołachMichał Górecki

- W pierwszych tygodniach września dyrektorzy zostaną poproszeni o zebranie deklaracji rodziców, którzy chcieliby, by na terenie szkoły, do której uczęszcza ich dziecko, powstał punkt szczepień. Wszystko po to, żeby zachęcać do szczepień. Nie będziemy jednak zmuszać i dzielić dzieci na zaszczepione i niezaszczepione – zapewnił. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Odkryj nowinki ze świata technologicznego!
firma

Odkryj nowinki ze świata technologicznego!

Postęp technologiczny pędzi niezwykle szybko, co powoduje niemałe komplikacje. Trudno jest bowiem podążać za wszystkimi przemianami w tej dziedzinie. Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!